Naga MarketsLotos i Orlen skromnie w górę, Tauron i JSW ze spadkiem o ponad 4%Wczorajsza sesja na Wall Street rozpoczynała się od spadków, jednak finalnie indeks Nasdaq odrobił większość strat, a indeks S&P 500 wyszedł nawet na plus. Inwestorów mogły niepokoić rosnące rentowności obligacji, a także presja na podwyżkę stóp procentowych wywoływana przez potencjalnie rosnącą inflację, jednak wczoraj prezes Fed Jerome Powell podkreślił, że inflacja wciąż jest łagodna, a sytuacja gospodarcza wciąż niepewna – co jest sygnałem do utrzymywania obecnej polityki monetarnej przez dłuższy czas.

Dodatkowo wizja odbicia amerykańskiej gospodarki póki co jest regularnie wspierana przez systematycznie polepszającą się sytuację pandemiczną. W temacie spółek – dziś wyniki za ubiegły kwartał opublikuje Nvidia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowy parkiet również uległ przecenie, wśród blue chipów spadkom oparł się jedynie Lotos (+0,7%) i Orlen (+0,3%), a najmocniej przeceniły się JSW (-4,3%), Tauron (-4,2%) i KGHM (-4,1%). Dodatkowo po sesji JSW poinformowała o utworzeniu odpisu aktualizującego wartość aktywów w segmencie węgiel w wysokości 86 mln zł. Podobne informacje opublikował Tauron – spółka dokona odpisów o wartości 2,4 mld zł, które obniżą skonsolidowany wynik netto.

W indeksie mWIG40 przeceniła się zdecydowana większość walorów, najsłabiej wypadł Mabion (-8%), Famur (-6,5%), Livechat (-6%) i ING (-4,7%) – bank przedstawił dziś rano wstępne niezaudytowane wyniki finansowe za IV kw. 2020 r. – zysk netto wyniósł 314 mln zł wobec konsensusu 246 mln zł i 450 mln zł w ubiegłym roku. Poza głównymi indeksami istotny spadek odnotowały walory Huuuge (-11,9%) – po zmiennym debiucie zakończonym płasko (co już rodziło obawy), poniedziałkowa sesja nieśmiało wyznaczyła spadkowy kierunek, ale to wczoraj rozegrała się największa przecena, spółka przejściowo traciła niemal 20%.

Z pozostałych najnowszych informacji: 1. Budimex szacuje, że w 2020 r. miał 460 mln zł zysku, wobec 226 mln zł w 2019 roku. 2. Zysk netto Grupy Żywiec w ubiegłym roku wyniósł 233 mln zł – podobnie jak rok wcześniej. W temacie pandemii – rzecznik rządu informuje, że w środę bariera 10 tys. zakażeń zostanie przekroczona – co wpływać będzie na podjęcie decyzji dotyczących obostrzeń, w tym rozważane są również regionalne ograniczenia.

Adam Dudoń, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here