Naga MarketsLotos dzięki wzrostom cen ropy naftowej poprawił swój kurs o ponad 6%W piątek po zamknięciu sesji na warszawskim rynku na Wall Street nastąpiła zmiana nastrojów z niedźwiedzich na bycze – finalnie popyt wyciągnął indeks S&P 500 o 2%, a Nasdaq zyskał 1,6%. Kluczowa decyzja dla Stanów Zjednoczonych zapadła podczas weekendu – Senat finalnie przegłosował pakiet fiskalny o wartości 1,9 bln USD – teraz nad projektem ustawy pracować będzie, kontrolowana przez Demokratów, Izba Reprezentantów.

Lotos poprawił notowania cen swoich akcji

Wszystko wskazuje na to, że wsparcie zostanie uruchomione jeszcze w tym miesiącu. Dodatkowym pozytywnym sygnałem była informacja o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA – w ubiegłym miesiącu liczba ta wzrosła o 379 tys. wobec konsensusu zakładającego wzrost o 182 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na naszym rynku przeważały spadki – indeks blue chipów stracił 0,3%, większość walorów z indeksu uległa umiarkowanej przecenie, a najsłabiej wypadło JSW (-3,8%), z drugiej strony mocne wzrosty odnotowały spółki Lotos (+6,1%) i PKN Orlen (+3,7%), korzystające ze wzrostu cen ropy naftowej, którą wspiera decyzja OPEC+ o niezwiększaniu wydobycia i eskalacja konfliktu w regionie Arabii Saudyjskiej, gdzie doszło do ataku, który jednak nie spowodował większych zniszczeń.

WIG w układzie dziennym

Podaż mocniej oddziaływała na indeks mWIG40, który przecenił się o 1,2%, w największym odwrocie znalazły się walory Dom Development (-4,8%),  Inter Cars (-4,6%) i TS Games (-4,3%). W ramach średnich spółek najmocniej wzrósł Mabion (+6,4%), wciąż przy zwiększonej wartości obrotu wynikającej z dyskonta ostatnio podanych informacji o podpisaniu umowy ws. produkcji szczepionek. Dobrą sesję ma za sobą również Mercator (3,5%), który po sesji 19 marca wstąpi do indeksu blue chipów.

Indeks sWIG80 jako jedyny z kluczowych zakończył dzień powyżej kreski. W indeksie liderem wzrostów było INC (+7,3%), które rosło przy akompaniamencie informacji o nabyciu akcji spółki przez członka zarządu, na II miejscu znalazła się Krynica Vitamin (+5,2%), która zyskała pomimo odwrotnej informacji (o rezygnacji członka zarządu).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy | nasdaq akcje | dax wykres | notowania ropy brent | giełda jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here