Naga MarketsLotos dostarczy wodór do autobusów w Tczewie. Próba zakończenia korekty  Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,48%. Akcje drożały o 1,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 60,74 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 3,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,34 zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 75%.

  • Lotos rozwija technologie wodorowe
  • Wczoraj kurs rósł o 2,5%
  • Na wykresie próba zakończenia korekty

Próba zakończenia korekty

W ostatnich dniach na bazie poprawy sentymentu na szerokim rynku, zaczyna tworzyć się pozytywniejsza sytuacja na wykresie Lotosu. Od początku kwietnia trwa okres korekty, który przyjmuje postać formacji trójkąta. Ostatnie sesje przynoszą próbę zainicjowania wybicia w górę. Na razie nie jest to dynamiczny ruch i nie ma wsparcia w wyższych obrotach. Pojawia się jednak szansa na powrót do wcześniejszego odbicia, tym bardziej, że długotrwała korekta nie wykazywała silniejszych reakcji podażowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 27.05.2020
Notowania Lotos 27.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wodór napędzi miejsce autobusy

Grupa Lotos podpisała z gminą miejską Tczew list intencyjny zakładający realizację dostaw wodoru do napędu autobusów, które miasto planuje wprowadzić do obsługi komunikacji miejskiej, podała spółka. To jedno z działań koncernu mające na celu umacnianie pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji.

W podpisanym porozumieniu Grupa Lotos deklaruje gotowość dostarczenia wodoru o bardzo wysokiej czystości, a miasto Tczew potwierdza zamiar zapewnienia parku autobusów zasilanych tym paliwem. Zgodnie z listem, do 2023 roku magistrat chciałby pozyskać przynajmniej 4 pierwsze pojazdy tego typu. Podobne listy intencyjne spółka podpisała wcześniej z gminą Gdynia oraz gminą Wejherowo.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here