Naga MarketsLotos coraz wyżej. Najbliższy cel to opór przy 69 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,65%. Akcje drożały o 2,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 66,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 66,40 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Otwarta droga na północ

Notowania Lotosu cały czas cieszą się relatywną siłą na tle otoczenia. Możliwe, że sprzyja temu sytuacja na rynku ropy naftowej. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że mamy za sobą niewielką korektę i cena przełamuje kolejny opór. Ta perspektywa pokazuje, że najbliższym celem popytu są okolice 69 zł.lotos 5.11.2021
Notowania Lotos 5.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe złoże w Norwegii

Rozpoczęło się wydobycie ze złoża Yme w Norwegii, w którym Grupa Lotos posiada 20% udziałów, podała spółka. Średnie wydobycie przypadające na Lotos w perspektywie 5 lat wyniesie ok. 5 tys. baryłek dziennie. Start wydobycia ze złoża Yme zgodnie z przyjętym harmonogramem to kolejne działanie, po tegorocznej aplikacji w rundzie koncesyjnej APA 2021 oraz ujednoliceniu udziałów w ramach projektu NOAKA, potwierdzające konsekwentny rozwój działalności wydobywczej Lotosu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Łączny potencjał zasobowy tego złoża to ok. 63 mln bbl ropy naftowej. Dla 20% udziału Lotosu oznacza to potencjał ponad 12,5 mln bbl, podkreślono.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank notowania | dax giełda | usd pln | usdpln | famur akcje prognozy | xtb giełda | comparic |Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here