Naga MarketsNotowania spółki Lotos na nowych szczytach

Grupa Lotos (LTS.PL na platformie xStation5) to najlepsza spółka pierwszego półrocza 2017 roku w indeksie WIG20, gdyż jej notowania zyskały do tej pory około 40%. Wzrost cen akcji koncernu naftowego jest pochodną poprawy wyników finansowych. Niemniej nawet w przypadku tej firmy w ostatnim czasie przygasł optymizm kupujących, gdyż jej kurs testuje obecnie kluczową strefę wsparcia.


Notowania spółki od minionej jesieni zyskały niemal dwukrotnie. Niemniej jednak obecnie znajdują się one prawie 10 PLN niżej w stosunku do szczytów z końcówki kwietnia. Dopóki jednak będzie broniona strefa wparcia znajdująca się w okolicy 51,40-52,85 PLN, to sekwencja wzrostowa będzie niezagrożona. Dopiero ruch poniżej 49,30 PLN (poprzedni dołek) mógłby oznaczać przerwanie trendu wzrostowego.

Niemniej mając na uwadze, że wciąż więcej argumentów po swojej stronie mają kupujących, co sugerują wznoszące się średnie kroczące (tutaj 50-, 75- oraz 150-okresowa), to test najbliższego wsparcia może doprowadzić do odbicia notowań ponad górne ramię trójkąta — to z kolei mogłoby być impulsem napędzającym wzrosty w kierunku 59,60 PLN (szczyty z marca), a dalej nawet w okolicę tegorocznych maksimów znajdujących się przy 62,17 PLN.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Koncernowi udało się zwiększyć zyskowność za sprawą wyższego popytu na paliwa, na co złożyło się przyspieszenie wzrostu gospodarczego, a także wprowadzenie pakietu paliwowego w sierpniu 2016 roku — ograniczyło to rozmiary szarej strefy. Domy maklerskie są nastawione umiarkowanie pozytywnie względem perspektyw stojących przed Grupą Lotos. Na 13 dostępnych rekomendacji, 6 zaleca „kupno”, 5 „trzymaj” oraz 2 to „sprzedaj”. Średnia cena docelowa prognoz na najbliższe 12 miesięcy wynosi 58,67 PLN, co daje 6,9% potencjału wzrostowego względem obecnej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here