Naga MarketsLotos broni istotnego wsparcia. Wczoraj odbicie o 4,24% Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,24%. Akcje drożały o 2,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 60,08 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,57% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59 zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 75%.

  • Grupa Lotos zapowiada kolejne inwestycje
  • Na wykresie walka o utrzymanie wsparcia

Podjęta wala o obronę wsparcia

Patrząc na wykres z dzienną skalą czasową widać, że mamy czytelne wsparcie w rejonie 58,30 zł. W ubiegły piątek, na fali gorszych nastrojów na rynkach akcyjnych doszło do zejścia ceny poniżej tego poziomu. W poniedziałek jednak popyt próbował powalczyć o szybki powrót. Przy całkiem niezłych obrotach udało się wyjść powyżej piątkowego maksimum. Wydaje się więc, że kwestia utrzymania ceny na obecnych poziomach zostaje nadal otwarta. W przypadku jednak negatywnego scenariusza, cena może spaść na kolejne wsparcie przy 51 zł.

lotos 30.06.2020
Notowania Lotos 30.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe inwestycje

Aker BP i Equinor zawarli porozumienie komercyjne co do strategii zagospodarowania projektu NOAKA, w którym udziały posiada Grupa Lotos, podał gdański koncern. Ponadto Equinor wraz z partnerami podjęli decyzję inwestycyjną o częściowej elektryfikacji złoża Sleipner, również z udziałami Lotosu.

Rozważana koncepcja zagospodarowania złóż NOAKA zakłada platformę produkcyjną w części południowej obsługiwaną przez Aker BP, bezzałogową platformę w części północnej obsługiwaną przez Equinor oraz kilka platform satelitarnych, które umożliwią podłączenie wszystkich odkrytych złóż w obszarze. Partnerzy planują zastosować tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia wysokiej wydajności i niskiej emisji, podkreślono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here