Naga MarketsLotos: akcje nurkują do kluczowego oporu, nie pomógł nawet nowy wiceprezesKurs akcji Lotosu w piątek kontynuuje trend spadkowy zapoczątkowany jeszcze w połowie lipca obniżając notowania waloru o ponad 27% w ciągu ostatniego miesiąca notowań. Lotos nominował dzisiaj nowego wiceprezesa, który wcześniej przez 2 lata pracował w Orlenie przy połączeniu obu polskich liderów branży paliwowej.

  • Nowy wiceprezes Lotosu, Artur Cieślik, ma 20-letnie doświadczenie zawodowe w instytucjach rynku kapitałowego, spółkach publicznych i kancelarii prawnej.
  • Od początku roku akcje Lotosu potaniały już ponad dwukrotnie.
  • Kurs akcji spółki zmierza obecnie w trendzie spadkowym do marcowych minimów.

Lotos w kierunku kluczowego oporu

Kurs akcji Lotosu spada dziś o 2,68% i jest obecnie w okolicach kluczowego oporu na 41,20 zł, którego przekroczenie oznaczać będzie prawdopodobnie silny sygnał do kontynuacji spadków do marcowego dołka wywołanego wybuchem pandemii na 39 zł.

Lotos: akcje nurkują do kluczowego oporu, nie pomógł nawet nowy wiceprezes
Notowania Lotosu na GPW. Źródło: tradingview.com

Choć faktycznie nastąpiło przebicie oporu na 41,20 zł i zejście do 40,90 zł to notowania odbiły w górę i obecnie są na poziomie 41,80 zł.

Lotos: akcje nurkują do kluczowego oporu, nie pomógł nawet nowy wiceprezes
Notowania Lotosu (niebieski) i WIG20 (pomarańczowy) w ostatnich 5 miesiącach. Źródło: stooq.pl

Notowania Lotosu tylko w tym tygodniu straciły ponad 13% i każda sesja w tym tygodniu była spadkową. Natomiast ostatni miesiąc notowań spółki przyniósł ponad 27-proc. spadek kursu akcji.

Lotos: nowy wiceprezes rodem z Orlenu

Lotos mianował dzisiaj nowego wiceprezesa, Artura Cieślika, który do spółki przywędrował ze związanego z branżą PKN Orlen, w którym pracował od 2018 roku jako Doradca Zarządu oraz Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii.

Nowy wiceprezes jest specjalistą w dziedzinie nabywania przedsiębiorstw, transakcjach łączenia spółek oraz podziałów czy restrukturyzacji.

W czasie swojej pracy zawodowej w PKN Orlen odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych – stwierdzili przedstawiciele Grupy Lotos w komunikacie spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here