Naga MarketsLoteria z nagrodami zamiast oprocentowania obligacji. Rząd zasadza się na oszczędności PolakówNajnowszy projekt ministra finansów Tadeusza Kościńskiego zakłada wydobycie oszczędności “ze skarpet” Polaków. Jak twierdzi, niewykorzystane fundusze, których wielkość szacuje się na około 190 mld złotych mogłyby wesprzeć budżet. W zamian za nieoprocentowane obligacje, ich nabywcy mogliby liczyć na udział w loterii z nagrodami.

Coraz większe oszczędności Polaków, za które po części odpowiadają wyższe zarobki, a także programy socjalne znalazły się w kręgu zainteresowań rządu. Nie da się bowiem ukryć, że ministerstwo finansów szuka pieniędzy, gdzie tylko się da, by realizować swoje założenia.

Tadeusz Kościński zauważa, że trzymana przez obywateli gotówka pozostaje niewykorzystana, a rząd mógłby “lepiej” zająć się tymi pieniędzmi. Ponadto, minister należy do przeciwników gotówki, gdyż uważa, że państwo nie ma nad nią kontroli i pieniądze te nie pracują.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Nieoprocentowane obligacje i loteria z nagrodami

Projekt ministra finansów zakłada emisję obligacji oprocentowanych na 0%. Oznacza to tyle, że pożyczamy pieniądze na rzecz Państwa i w zamian nie dostajemy żadnych odsetek. Na to jednak zapewne nikt, by się dobrowolnie nie zgodził, więc Kościński pomyślał o zachęcie w postaci loterii z atrakcyjnymi nagrodami.

Zobacz też: Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) pozostawia stopy procentowe na dotychczasowych poziomie. Kurs franka (CHF) zyskuje dziś do dolara

Chociaż na razie nie wiadomo jakie konkretnie nagrody miałyby zostać rozdysponowanie w ramach loterii, w rozmowie z Money.pl, minister Kościński nie wykluczał dużych sum pieniężnych, albo np. nagród niedostępnych do nabycia w żadnym sklepie.

Wspomniane obligacje mają mieć dowolny okres wykupu, od roku do nawet 100 lat. Oprócz nagród w loterii, zachętą dla kupujących ma być satysfakcja z pomocy państwu i gwarancja odzyskania całości pieniędzy.

Loteria zamiast oprocentowania. Rząd zasadza się na oszczędności PolakówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here