Naga MarketsDolar australijski jest dziś o poranku walutą zyskującą najmocniej z grona głównych walut notowanych względem dolara amerykańskiego. Warto też zaznaczyć, że zmienność na pozostałych parach nie jest duża, a z pewnością stagnacja na rynku EURUSD przyczynia się również do tego, że spekulanci / inwestorzy szukają rynków, dla których pojawiają się silniejsze impulsy.


W zasadzie od kilku ostatnich tygodni takim rynkiem jest rynek dolara australijskiego, który jak nie jest bombardowany danymi z gospodarki, to jest pod wpływem zmiennych sformułowań odnośnie dalszych losów polityki monetarnej czy plotek. Taką wczoraj podała agencja Reuters mówiąc, że porty z prowincji Dalian w Chinach nie będę przyjmować węgla z Australii, co wpłynęło na załamanie się kursu AUD.

Jakiekolwiek cła, embarga, czy zakazy są tematem politycznym i właśnie rząd Australii zabrał w tej sprawie głos, bagatelizując doniesienia o zakazie importu. Chiny stosują limity importu węgla w jednakowym stopniu do wszystkich państw – powiedział Simon Birmingham, minister handlu, dodając, że nie ma podstaw, by sądzić, że istnieje zakaz wywozu węgla z Australii.

Wygląda zatem na to, że temat jest bardzo rozwojowy i jeszcze nie jest jednoznacznie rozstrzygnięty, a zatem na losy AUD zacznie dodatkowo wpływać polityka – i to nie tylko monetarna.

Dziś poznamy kolejne istotne dane ze strefy euro dotyczące inflacji, która jeszcze przez dłuższy czas może odstawać od celu Europejskiego Banku Centralnego oczywiście w dół. Takie odczyty i spowolnienie w przemyśle podnosi głosy odnośnie tego, czy normalizacja polityki pieniężnej EBC powinna być kontynuowana. Tego zapewne dowiemy się na marcowym posiedzeniu Banku, gdzie poznamy również najnowsze projekcje makroekonomiczne. Dziś również przed nami wystąpienie szefa EBC i wice-szefa FED.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKolejny rekord produkcji ropy naftowej w USA – raport surowcowy
Następny artykułKryptowaluty skonfiskowane przez belgijski rząd trafią na licytację
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here