TMS


Ostatnie dni na rynku kryptowalut nie były najłatwiejsze. Na większości popularnych coinów obserwowaliśmy bowiem silną wyprzedaż sięgającą od kilku do nawet kilkunastu procent. Jednym z powodów tak znacznej deprecjacji może być również fakt, iż wolumen Bitcoina spadł do 3,2 mld dolarów a więc do najniższego poziomu w całym roku. Spadek wolumenu skłonił traderów do wyrażenia obaw dotyczących krótkoterminowego trendu cenowego BTC, który faworyzował sprzedawców.


“Bitcoin potrzebuje błogosławieństwa SEC”

Okazuje się jednak, że poprawa sytuacji może nie nadejść tak szybko jak moglibyśmy tego chcieć. Katalizatorem kolejnego wzrostu cen cyfrowego złota może być zatwierdzenie pierwszych ETF-ów na BTC lub napływ inwestorów instytucjonalnych na rynek.

Naeem Aslam, główny analityk rynku w Think Markets UK, stwierdził, że aby doświadczyć ożywienia i wrócić na drogę wzrostów, Bitcoin potrzebuje błogosławieństwa od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jego zdaniem dopiero zatwierdzenie pierwszego funduszu inwestycyjnego typu ETF (Bitcoin exchange-traded fund), który pozwoliłby akredytowanym inwestorom i indywidualnym inwestorom na rynkach amerykańskich inwestować w kryptowaluty, mogłoby być głównym czynnikiem rewitalizacji rynku walut wirtualnych.

“Bitcoin potrzebuje pewnego rodzaju błogosławieństwa (…) Myślę, że SEC [Securities and Exchange Commission] poszukująca opinii publicznej na temat Bitcoin ETF [fundusz giełdowy] jest pozytywnym znakiem, departament być może chce szanować opinię publiczną i co najważniejsze chce zobaczyć dokładny krajobraz” – powiedział Aslam.

Wzrosty dopiero w 2019 r.?

Jeśli zatwierdzenie pierwszego ETF na BTC przez SEC miałoby być katalizatorem, który może pozwolić najstarszej kryptowalucie ponownie przetestować wyższe poziomy, to nie powinniśmy spodziewać się tego już w tym roku. Ostateczne terminy VanEck i Cboe Bitcoin ETFs przypadają bowiem dopiero na początek 2019, a to właśnie te dwa wnioski mają największe prawdopodobieństwo, że zostaną zatwierdzone przez SEC. Ma to związek z wieloletnim doświadczeniem tych dwóch instytucji w tradycyjnym sektorze finansowym w USA.

Aslam wyjaśnił, że SEC prawdopodobnie nie odrzuci ETF-ów na BTC, które spełniają wymogi określone przez Komisję, jeśli zapotrzebowanie ze strony opinii publicznej jest wystarczająco silne:

“Jeśli interes publiczny wskazuje, że wsparcie jest na korzyść ETF, jest bardzo mało prawdopodobne, aby departament odrzucił rzeczywisty wniosek, który spełnia ich kryteria”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDaniel Kostecki: WIG20 co najwyżej ma szansę na konsolidację
Następny artykułSkradziono konta facebookowe o wartości 600 mln USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here