Naga MarketsL Mester (FED): "Podwyżki stóp już w przyszłym roku"
L Mester (FED): “Podwyżki stóp już w przyszłym roku”

Amerykańska Rezerwa Federalna przygotowuje się do podniesienia stóp procentowych w pierwszej połowie przyszłego roku. Pomimo ostatnich spadków, inflacja utrzymuje się na stabilnym poziomie i powinna regularnie rosnąć osiągając poziom docelowy pod koniec 2016 roku. W związku z tym FED coraz poważniej podchodzi do podwyżki stóp w pierwszej połowie 2015.


O ile Janet Yellen (Prezes FED) osobiście nie powiedziała zbyt wiele na ten temat, to szefowie stanowych oddziałów Banku Rezerwy Federalnej są o wiele bardziej skłonni do dzielenia się istotnymi informacjami z rynkiem.

Świetnym przykładem jest tutaj Loretta Mester – przewodnicząca FEDu w Cleveland. W trakcie ostatniej rozmowy z reporterami powiedziała, że polityka pieniężna musi wybiegać naprzód – czasami zmusza to do podejmowania decyzji bazujących na danych prognostycznych. Jako, że wszystko wskazuje na osiągnięcie celu inflacyjnego przed końcem 2016 roku, jej zdaniem „nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pierwszej połowie 2015 rozpocząć cykl podnoszenia stóp procentowych”.

Pani Mester dodała jednocześnie, że podwyżki stóp procentowych będą sporym zastrzykiem dodatkowej zmienności oraz płynności dla rynków walutowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here