Naga MarketsLong-term EMA jest systemem handlu (opis strategii), która wykorzystuje średnią długookresową do identyfikacji trendu, a następnie na podstawie analizy świec trader określa optymalny poziom wejścia w pozycję. Strategia ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na handel jednosesyjny. Jest to również ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy wyznają zasadę, że z trendu trzeba korzystać dopóki nie nastąpi jego odwrócenie.

Euro Stoxx:

Widzimy, że indeks największych europejskich spółek wybronił poziom 3380, który wypadał na 200-stu okresową EMA. Przyczyn na pewno warto upatrywać w oczekiwanym zwiększeniu luzowania przez EBC. W związku z tym, po zamknięciu się wczorajszej świecy, pojawił się sygnał kupna z SL poniżej średniej wykładniczej. W dniu dzisiejszym indeks wybija się ponad lokalne szczyty z 6 listopada, co dodatkowo potwierdza prowzrostowy sentyment.

wykres1GBPAUD:
Obecnie para znalazła się na wsparciu w okolicach poprzednich dołków z 12 października. W dniu wczorajszym wsparcie zostało naruszone jedynie dolnym cieniem świecy. Jeżeli w najbliższym czasie cena naruszy poziom średniej EMA, wówczas pojawi się okazja do zajęcia długiej pozycji. Jeżeli jutrzejsza rewizja PKB z Wysp okaże się pozytywnym zaskoczeniem, wówczas byki otrzymają dodatkowe potwierdzenie.

wykres2Zarejestruj sie na bezpłatny Live Trading z Trading Elite.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPodsumowanie i prognozy dla AUD. Rekomendacja JP Morgan.
Następny artykułAnaliza Wybranych Instrumentów Admiral Markets
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here