Naga MarketsCo to jest LONG SQUEEZE?

Wccf forex comparicystępuje, gdy nagły spadek ceny danego waloru skłania innych uczestników rynku do dalszej sprzedaży. Inwestorzy w celu ochrony przed szybkim spadkiem zamykają pozycje długie bądź sprzedają akcje. Realizowane jest to zwykle przez wcześniej ustawione zlecenia Stop Lost oraz bezpośrednio przez inwestorów obserwujących rynek.

Cechą charakterystyczną jest pogłębienie dołka z wielu ostatnich świec co powoduje wyrzucenie z rynku dużej liczby inwestorów. Gwałtowny spadek bez fundamentalnych podstaw może być spowodowany wydarzeniem lub medialną plotką, która po jej zdyskontowaniu traktowana jest jako okazja do zakupu waloru w niższej cenie.

Na uniknięcie tej pułapki, jest kilka sposoby:

  • Unikanie mało płynnych rynków gdzie long squeeze może być bardzo głęboki.
  • Stosowanie szerszych zleceń Stop Lost na płynnych rynkach.
  • Szybkie odnowienie pozycji po zorientowaniu się, że rynek wraca do wzrostów.

LONG SQUEEZE

Na poniższym wykresie przykład long squeeze na kontraktach na indeks DAX. Indeks poruszał się w trendzie wzrostowym przez wiele dni, aż pojawiło się dynamiczne tąpnięcie, które przekroczyło minima z ostatnich 5 dni. Wykres wskazuje interwał M30, a wskazana pułapka na byki trwała zaledwie od godziny 13:30 do 16:30 czyli przez 6 świec. Po przebiciu kilku wsparć indeks szybko wrócił do trendu wzrostowego i osiągnął nowe maksimum.

LONG SQUEEZE DAXZobacz również, czym jest short squeeze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here