Naga MarketsKurs funta (GBP USD) bez większych zmian. Londyńskie City straci swój blask po okresie przejściowym?Do końca okresu przejściowego po Brexicie został już tylko miesiąc. Nadal nie ma umowy określającej przyszłe stosunki handlowe oraz regulującej świadczenie usług finansowych między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Instytucje finansowe i banki przenoszą się powoli na kontynent, by zachować ciągłość handlu po zakończeniu obecnego roku. Tymczasem, kurs funta (GBP/USD) porusza się w zakresie piątkowej sesji.

  • Platformy do handlu akcjami przygotowują się na Brexit bez umowy
  • Dziś rano w Amsterdamie ruszyła platforma do obrotu akcjami Turquoise Europe
  • Handel na kontynent mogą przenieść także amerykańscy giganci zarządzający aktywami

Przygotowania do ucieczki z City

Dziś rano w Amsterdamie ruszyła platforma do obrotu akcjami Turquoise Europe należąca do London Stock Exchange Group Plc. Jest to kolejna platforma handlowa po Cboe Europe i Aquis Exchange Plc, otwierającą rynek na kontynencie na wypadek Brexitu bez umowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Strategia na Forex. Przykazanie I – posiadać strategię! Wiking zaprasza na webinar

Londyńskie City zostało rzucone na pożarcie lwom – powiedział Alasdair Haynes, dyrektor generalny Aquis, dodając, że Wielka Brytania może stracić jeszcze więcej z obrotu akcjami, niż się spodziewa, jeśli amerykańscy giganci zarządzający aktywami, jak BlackRock Inc., zdecydują się handlować w Paryżu i Amsterdamie.

W zeszłym tygodniu Goldman Sachs Group Inc. poinformowała, że ​​zwróciła się do francuskich organów regulacyjnych o otwarcie od 4 stycznia w Paryżu platformy giełdowej SIGMA X Europe. Partner w Goldman Sachs, Elizabeth Martin powiedziała, że ​​spodziewa się przeniesienia z Londynu do UE większości handlu akcjami w Europie, który warty jest 8,6 miliarda euro dziennie

Aquis założył już platformę w stolicy Francji. Na początku tego miesiąca firma uruchomiła hanel ponad 1700 europejskimi akcjami. Inne platformy handlowe, takie jak Liquidnet, mają swoje placówki w Dublinie, aby zapewnić ciągłość w obsłudze klientów.

fpmarkets

Kurs funta spokojnie zaczyn tydzień

Spoglądając na wykres dzienny kursu funta do dolara widać powolny ruch wzrostowy, w trakcie którego kupujący próbują odrobić spadek z września. W zeszłym tygodniu testowany był opór w okolicach 1,3400 USD, który obowiązuje do teraz.

Z drugiej strony, wsparcie na najbliższe dni znajdziemy w pobliżu 1,3270. Para walutowa GBP/USD może być podatna na wszelkie doniesienia z negocjacji ws. umowy handlowej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here