Naga MarketsZeszłoroczne wprowadzenie na parkiety dwóch amerykańskich giełd kontraktów futures na Bitcoina wywołało spore zamieszanie w kryptospołeczności. Niektórzy wiązali ten fakt z zbliżającą się korektą na rynku, inni liczyli na dalsze, szaleńcze wzrosty wyceny kryptowaluty. Rację mieli ci pierwsi, jednak jak BTC zareaguje na uruchomienie pierwszego ETF związanego z blockchain? 


Za uruchomienie pierwszego ETF (Exchange Traded Fund) związanego z blockchain odpowiada First Trust Global Portfolios. First Trust Indxx Innovative Transaction and Process to nowy, indeksowy ETF bazujący na spółkach, które są zaangażowane w branżę blockchain.

Indeks ma by efektywnym sposobem uzyskania szerokiej ekspozycji na dużą liczbę spółek, które aktywnie inwestują w badania nad rozwojem i zaadaptowaniem technologii blockchain w swoich produktach bądź usługach – czytamy w oświadczeniu First Trust. ETF nie umożliwia więc inwestycji w Bitcoina czy Ethereum lecz jego wycena oparta jest na kondycji spółek, które zajmują się blockchainem.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc dostarczyć inwestorom ten innowacyjny sposób inwestycji w blockchain. W momencie gdy coraz większa ilość podmiotów bada i wprowadza technologię blockchain do swojej działalności wierzymy, że efektywność i przejrzystość tej metody oferuje spory potencjał do wzrostu dochodów spółek – komentuje uruchomienie ETF Derek Fulton, CEO First Trust Global Portfolios.

Przeczytaj również: Futures na Bitcoin z perspektywy zawodowego tradera>>>

W skład notowanego na brytyjskiej London Stock Exchange ETF ma wchodzić sto spółek, których wycena rynkowa wynosi minimum $250 mln, a średni dzienny obrót przekracza milion dolarów. Indeks będzie rebalansowany co sześć miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 13.04.2018
Następny artykułIslamski badacz odpowiedzialny za wzrosty kryptowalut
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here