TMS


Zeszłoroczne wprowadzenie na parkiety dwóch amerykańskich giełd kontraktów futures na Bitcoina wywołało spore zamieszanie w kryptospołeczności. Niektórzy wiązali ten fakt z zbliżającą się korektą na rynku, inni liczyli na dalsze, szaleńcze wzrosty wyceny kryptowaluty. Rację mieli ci pierwsi, jednak jak BTC zareaguje na uruchomienie pierwszego ETF związanego z blockchain? 


Za uruchomienie pierwszego ETF (Exchange Traded Fund) związanego z blockchain odpowiada First Trust Global Portfolios. First Trust Indxx Innovative Transaction and Process to nowy, indeksowy ETF bazujący na spółkach, które są zaangażowane w branżę blockchain.

Indeks ma by efektywnym sposobem uzyskania szerokiej ekspozycji na dużą liczbę spółek, które aktywnie inwestują w badania nad rozwojem i zaadaptowaniem technologii blockchain w swoich produktach bądź usługach – czytamy w oświadczeniu First Trust. ETF nie umożliwia więc inwestycji w Bitcoina czy Ethereum lecz jego wycena oparta jest na kondycji spółek, które zajmują się blockchainem.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc dostarczyć inwestorom ten innowacyjny sposób inwestycji w blockchain. W momencie gdy coraz większa ilość podmiotów bada i wprowadza technologię blockchain do swojej działalności wierzymy, że efektywność i przejrzystość tej metody oferuje spory potencjał do wzrostu dochodów spółek – komentuje uruchomienie ETF Derek Fulton, CEO First Trust Global Portfolios.

Przeczytaj również: Futures na Bitcoin z perspektywy zawodowego tradera>>>

W skład notowanego na brytyjskiej London Stock Exchange ETF ma wchodzić sto spółek, których wycena rynkowa wynosi minimum $250 mln, a średni dzienny obrót przekracza milion dolarów. Indeks będzie rebalansowany co sześć miesięcy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 13.04.2018
Następny artykułIslamski badacz odpowiedzialny za wzrosty kryptowalut
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here