Naga MarketsRosnąca liczba kradzieży i pranie brudnych pieniędzy na giełdach kryptowalut sprawia, iż władze i organy porządku coraz częściej szukają rozwiązań do walki z cyberprzestępczością. Rzecznik policji londyńskiej ogłosił właśnie nową inicjatywę szkoleniową, która zostanie włączona do akademii kryminalnej. Londyńska policja stworzy specjalną grupę zadaniową, w ramach której funkcjonariusze otrzymają specjalistyczne szkolenia w zakresie wykrywania zbrodni związanych z kryptowalutami. To pierwsza tego typu inicjatywa w Wielkiej Brytanii.


Zobacz również: Japońska policja stawia zarzuty górnikom Monero

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe szkolenia i usprawnienia dla policji

Szkolenie obejmie policjantów, których zadaniem będzie wykrywanie, przejmowanie i badanie kryptowalut, które będą używane do realizacji przestępstw cybernetycznych i finansowych. Kurs ma zapewnić funkcjonariuszom niezbędne umiejętności i wiedzę do rozpoznawania i zarządzania kryptowalutami podczas śledztwa. Będzie to pierwszy tego rodzaju projekt, który został opracowany w odpowiedzi na opinie krajowych funkcjonariuszy policji, którzy uznali, że nie ma wystarczających szkoleń w tym zakresie.

Przestępstwa w których kryptowaluty wykorzystywane są do prania brudnych pieniędzy w Europie stanowią zaledwie 4% nielegalnych przestępstw pieniężnych, lecz obawy nasilają się, ponieważ wirtualna przestępczość drastycznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Londyńska policja oświadczyła, iż powszechną praktyką jest sprawdzanie smartfonów po aresztowaniu przestępców biorących udział w cyberprzestępstwach w poszukiwaniu portfeli kryptowalut.

Pierwszego szkolenie już się rozpoczęło, a kolejne zaplanowano na sierpień tego roku. Londyńska policja przejmie również rolę dzielenia się strategiami i najskuteczniejszymi praktykami z innymi oddziałami policji w kraju. Każdego roku Europol organizuje konferencję o tematyce wirtualnych walut. Jest to zamknięte spotkanie, podczas którego specjaliści ds. kryptowalut oraz policja dyskutują na temat sposobów rozwiązywania problemów związanych z cyberprzestępczością.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – GBPUSD, EURPLN
Następny artykułMike Novogratz zainwestował 52 mln USD w kredytową krypto-platformę
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here