Naga MarketsLogo giełdy w Londynie, LSELondyńska Giełda Papierów Wartościowych (London Stock Exchange Group; LSEG) ogłosiła dzisiaj wprowadzenie Global Equity Segment (GES), który będzie oferował obrót 95 międzynarodowymi papierami wartościowymi, w tym amerykańskimi blue chipami i chińskimi ADR-ami na MTF (kod MIC XLOM). Nowy segment dostępny będzie w zwykłych londyńskich godzinach handlu i zapewni inwestorom możliwość ograniczenia ryzyka w strefie czasowej przy jednoczesnym dostępie do globalnych papierów wartościowych.


Handluj amerykańskimi i chińskimi akcjami w londyńskiej strefie czasowej

GES, będący przedmiotem obrotu w USD wykorzystuje dobrze ugruntowany system CREST Depository Interest (CDI) umożliwiający szybkie i skuteczne rozliczanie transakcji transgranicznych pomiędzy Wielką Brytanią i USA w ramach cyklu rozliczeniowego T+2.

– Global Equity Segment umożliwia różnym inwestorom obrót głównymi międzynarodowymi akcjami, takimi jak Amazon, General Motors i główne amerykańskie kwity depozytowe (ADR), takie jak Alibaba i Ctrip, w najbardziej dogodnej na świecie strefie czasowej. Nowy segment opiera się na relacjach brokerskich już nawiązanych poprzez Shanghai-London Stock Connect i wykorzystuje lokalizację Londynu jako globalny pomost pomiędzy Amerykami i Azją. Ponadto, istniejące połączenia z CREST CDI workflow ułatwiają efektywne kosztowo i efektywne rozliczenia transgraniczne. Global Equity Segment jest doskonałym przykładem wyjątkowości londyńskiej strefy czasowej, doświadczenia handlowego i globalnej społeczności inwestorów – powiedział Brian Schwieger, Global Head of Equities w London Stock Exchange Group.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Konflikt USA-Chiny na pierwszym planie, indeksy giełdowe w górę przed startem USA
Następny artykułProblem ze zgodnością MetaTrader z MacOS Catalina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here