Naga MarketsLondon Stock Exchange (LSE) rozpoczyna konsultacje ws. skrócenia godzin handluJak informowaliśmy już wcześniej, inwestorzy z branży zarządzania inwestycjami i bankowości zwrócili się do Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych (LSE) i innych europejskich parkietów o dokonanie przeglądu godzin handlu na Starym Kontynencie w celu stworzenia bardziej wydajnego i konkurencyjnego środowiska. Zgodnie z propozycją sesja miałaby zostać skrócona o 90 minut z obecnie obowiązujący godzin 09:00-17:30 do 10:00-17:00. LSE rozpoczęła teraz formalne konsultacje ze swoimi uczestnikami w tej właśnie sprawie.

Niewielka płynność o poranku

W liście do LSE i innych europejskich systemów obrotu Stowarzyszenie Rynków Finansowych w Europie (AFME) i Stowarzyszenie Inwestycyjne (IA) zwróciły się o przegląd godzin otwarcia rynku kapitałowego w całej Europie w celu skrócenia godzin pracy z 8.00-16.30, do 9.00-16.00 GMT (9.00-17.30, do 10.00-17.00 CET).

Skrócenie czasu funkcjonowania rynków europejskich o 90 minut stworzyłoby bardziej efektywne rynki, przynosząc korzyści oszczędzającym i inwestorom. Obecnie pierwsza godzina handlu często przyciąga niewielką płynność, a następnie jest to czas bardziej kosztowny, podczas gdy ostatnia godzina przyciąga około 35 proc. całkowitego dziennego wolumenu, poinformowano w liście. Skrócenie godzin miałoby skoncentrować płynność, prowadząc do bardziej spójnych kosztów transakcyjnych i zapewnić inwestorom i rynkowi więcej czasu na zapoznanie się z komunikatami i raportami wynikowymi spółek.

Wpływ na zdrowie traderów

Oznaczałoby to, że w skali tygodnia liczba godzin handlowych zmaleje o 7,5, natomiast w skali całego roku przełożyłby się to na ograniczenie tradingu o 390 godzin, czyli o ponad 16 dni. Obecne godziny otwarcia głównych systemów obrotu w Europie należą do najdłuższych na świecie i wynoszą 8,5 godziny w porównaniu z innymi rynkami światowymi, takimi jak Stany Zjednoczone (6,5 godziny) i Azja (6 godzin), przy czym oczekuje się, że inwestorzy rozpoczną dzień przed otwarciem i zamknięciem rynków.

Zobacz też: Derywaty bazujące na hashrate rozwiążą problemy górników?

„Ta długa kultura godzin pracy ma wpływ na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie traderów. Została ona również uznana za główną przeszkodę w rekrutacji i zatrzymywaniu bardziej zróżnicowanych talentów, zwłaszcza w przypadku osób, które mają zobowiązania rodzinne lub opiekuńcze” – poinformowano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here