Naga MarketsJeśli znamy język angielski na poziomie zaawansowanym i chcemy uzyskać kwalifikacje od światowej sławy uczelni, możemy skorzystać z kursu „Cryptocurrency Investment and Disruption” (Inwestycje w kryptowaluty i zamieszanie z nimi związane), oferowanego online przez London School of Economics – jedną z największych i najbardziej wpływowych na świecie uczelni wyższych, specjalizującej się w ekonomii i naukach społecznych, z siedzibą w londyńskiej dzielnicy Westminster.

Informacje wprowadzające

Jest to pierwsza edycja kursu, który wystartował dopiero w tym roku. Za 60 godzin lekcyjnych zapłacimy czesne w wysokości 1800 GBP. LSE dołącza tym samym do panteonu światowej klasy uczelni wyższych oferujących kursy i studia z zakresu kryptowalut. Ostatnio uczyniły to następujące uniwersytety: w Wielkiej Brytanii: Cambridge oraz Oxford, w Stanach Zjednoczonych: New York University (NYU), Northwestern University, Stanford, Wharton University of Pennsylvania oraz Georgetown University.

Punktem wyjściowym do stworzenia kursu oraz jego programu był obserwowany ostatnimi czasy istotny wzrost w dziedzinie kryptowalut oraz to, że wykazują się one dużą zmiennością, a także fakt, iż technologia rozproszonego rejestru wzbudziła na całym świecie duże zainteresowanie aktywami krypto. Nowa dziedzina, jaką jest sfera krypto, stała się trendem, który wprowadził dużo zamieszania (przy czym to „zamieszanie” pojmowane jest przez autorów kursu nie jako zjawisko negatywne, lecz stanowiące ciekawe wyzwanie na przyszłość).

Zobacz również: Warszawska SGH oferuje podyplomowe studia kryptowalut i technologii blockchain

Kierownikiem kursu jest Carsten Sørensen, profesor nadzwyczajny (Associate Professor) w obszarze Systemów Informatycznych i Innowacji. Wśród autorów są pionierzy z branży oraz liderzy światowej myśli ekonomicznej, a także znani wykładowcy LSE. Pierwsza edycja kursu rusza już od 14 lipca i trwać będzie przez 6 tygodni, nie licząc części wprowadzającej. Według jego autorów, kursanci potrzebują poświęcić na naukę ok. 7-10 godzin w tygodniu. Po ukończeniu kursu, otrzymają świadectwo sygnowane przez United Kingdom CPD Certification Service – uznaną w UK oraz na świecie brytyjską instytucję zajmująca się akredytacją szkoleń oraz programów edukacyjnych.

W informacjach pochodzących bezpośrednio z opisu kursu możemy przeczytać:

Wiodącym mottem LSE przez ponad 100 lat jej historii było i jest „zrozumieć co leży u podstaw rzeczy”. Oferowany przez nas certyfikowany kurs online łączy w sobie wiedzę o aktywach krypto z elementami teorii na temat myśli przywódczej, z czego w szczególny sposób LSE słynie na świecie”.

Program kursu

Jest to kurs oferujący wiedzę poszerzającą zrozumienie technologii blockchain i kryptowalut, w jaki sposób działają i jaki mają wpływ na funkcjonowanie spółek i gospodarkę Przekazana zostanie także wiedza praktyczna w zakresie tego, jak operują giełdy kryptowalut, portfele oraz w jaki sposób dokonać analizy ICO, a także jak zbudowana jest cyfrowa infrastruktura napędzająca ten sektor. Jednocześnie autorzy zastrzegają wyraźnie, że w ramach szkolenia nie uzyskamy porad dotyczących inwestycji na rynku krypto, ani jakiegokolwiek innego doradztwa inwestycyjnego czy finansowego. Szczegółowe informacje o kursie można uzyskać bezpośrednio ze strony internetowej LSE.

Przedstawiamy poniżej moduły kursu wraz z krótkim opisem.

Moduł wprowadzający – witamy w naszym internetowym kampusie.

Moduły kursu:

  1. Czym są kryptowaluty i blockchain?
  2. Ekosystem stojący za kryptowalutami;
  3. Pieniądze, wartość, rynki i instytucje;
  4. Analiza rynku kryptowalut, handel oraz inwestowanie;
  5. Regulacje oraz ryzyka związane z kryptowalutami;
  6. Kryptowaluty w kontekście innowacji na poziomie globalnym.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Źródło: www.lazarski.pl

Aby uzyskać wiedzę z zakresu kryptowalut oraz technologii blockchain na najwyższym poziomie, nie jest konieczne korzystanie z oferty instytucji zagranicznych. Profesjonalne kursy w tej dziedziny oferowane są także przez polskie instytucje edukacyjne. Na szczególną uwagę zasługuje Centrum Technologii Blockchain (CTB) działającej w ramach Uczelni Łazarskiego. Jest to pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej jednostka badawczo-edukacyjna zajmująca się technologią blockchain, której założycielem jest wybitny polski specjalista w tej dziedzinie, prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Piech. Misją centrum jest dostarczenie powstającemu rynkowi potrzebnej mu wiedzy na temat technologii blockchain. Uczelnia oferuje studia podyplomowe na kierunku Prawo technologii blockchain. Ponadto serwis internetowy CTB jest cennym źródłem informacji o kryptowalutach i technologii blockchain. W ramach „podyplomówki” możemy kształcić się także w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Blockchain, inteligentne kontrakty oraz waluty cyfrowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here