Naga MarketsLondon Block Exchange (LBX) ogłosiła plany wprowadzenia nowej kryptowaluty, która będzie powiązana z funtem brytyjskim.

Firma, której CEO jest Bejamin Dives oświadczyła, że nowa waluta będzie się nazywać LBXPeg i w stosunku 1:1 będzie powiązana z wartością funta szterlinga (GBP).

W oświadczeniu LBX wskazuje, że wiele dostępnych ofert na tzw. stablecoin jest “nieadekwatnych do potrzeb przedsiębiorstw, traderów i konsumentów”. Daje to nadzieję, że produkt, któremu można zaufać, będzie zarządzany w prawidłowy i zgodny z przepisami sposób.

Szybki transfer cyfrowego odpowiednika GBP

LBXPeg umożliwi użytkownikom szybkie, łatwe i globalne przesłanie cyfrowego odpowiednika GBP za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci.

Sprawi, że przekazanie pieniędzy będzie identyfikowalne i pozbawione zaufania, i jako takie ma szeroki zakres przypadków użycia; od płatności na rzecz akceptantów do opartego na inteligentnych kontraktach podziału dywidend dla akcjonariuszy spółki.

Zobacz też: BitBay Pay: Płatności za usługi prawne w BTC dzięki Thompson&Stein

Giełda będzie początkowo wykorzystywać blockchain Ethereum do rozwijania, dystrybucji i zarządzania LBXPeg z uwagi na to, że platforma jest przejrzysta, wydajna i można będzie czerpać korzyści z nadchodzących rozwiązań skalowania.

Nowa krypto-waluta będzie tokenem ERC-621 – opartym na standardzie ERC-20, który zapewni wymaganą elastyczność w całkowitej podaży by dopasować ilość posiadanych GBP na oddzielnym rachunku bankowym.

LBXPeg zostanie również wypuszczony na pozostałe blockchainy, w których da się zachować kontrolę zgodności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here