Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny urząd Statystyczny opublikował szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2018 roku. Z raportu tego wynika, iż inflacja konsumencka (CPI) wzrosła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 0,1% a w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego o 1,9%.

Źródło: GUS

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że rynek już w ubiegłym tygodniu pokonał dość istotny, techniczny poziom oporu, co z technicznego punktu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 4.48.

Do handlu na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Royal

EURPLN Weekly

Mimo, że PLN wobec EUR jest najsłabszy od początku 2017 roku, a miniony II kwartał 2018 r. był dla PLN najgorszym od 2011 roku, to wśród członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) wciąż panuje optymizm. Eryk Łon uważa, że ostatnie osłabienie złotego jest pozytywne i może dobrze wpłynąć na sytuację eksporterów.

„Sytuacja makroekonomiczna stanowi argument za utrzymywaniem stóp procentowych na obecnym poziomie.” – napisał w komentarzu przesłanym PAP Biznes.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcje binarne nielegalne w Europie. Koniec „kontrowersyjnego” rynku?
Następny artykułRaport COT: EURUSD, indeks dolara – analiza pozycji dużych graczy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here