Naga MarketsLokum Deweloper sprzedał 463 mieszkania, przekazał 391 lokale w 2020 r.Lokum Deweloper zakontraktował 463 mieszkania w 2020 r. wobec 268 mieszkań w 2019 r., podała spółka. Grupa przekazała klientom 391 lokali w ubiegłym roku wobec 733 lokali rok wcześniej. “W samym IV kwartale 2020 roku grupa Lokum Deweloper odnotowała: sprzedaż w ilości 169 lokali i 80 lokali rozpoznanych w wyniku. Dla porównania w IV kwartale 2019 roku grupa odnotowała: sprzedaż w ilości 33 lokali, 195 lokali rozpoznanych w wyniku” – czytamy w komunikacie.

Na sprzedaż w 2020 r., szczególnie w II kwartale, znaczący wpływ miała pandemia koronawirusa, negatywnie przekładając się na reakcje klientów

Jednocześnie, na koniec 2020 roku grupa miała zawartych 37 umów rezerwacyjnych tj. umów zawartych w ramach inwestycji wrocławskich i krakowskich, które oczekują na przekształcenie w umowy przedwstępne lub deweloperskie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka przypomniała, że poprzez sprzedaż należy rozumieć liczbę zawartych i nierozwiązanych umów przedwstępnych i deweloperskich we wrocławskich i krakowskich inwestycjach. Lokale rozpoznane w wyniku oznaczają liczbę zawartych notarialnych umów przenoszących własność lokali albo liczbę wydanych lokali, po uzyskaniu całości ceny sprzedaży lub jej znacznej części, w ramach inwestycji.

“Na sprzedaż w 2020 r., szczególnie w II kwartale, znaczący wpływ miała pandemia koronawirusa, negatywnie przekładając się na reakcje klientów, którzy w obawie o niepewną sytuację odłożyli decyzje o zakupie mieszkań w czasie. W III kwartale 2020 r., wraz z rozluźnieniem obostrzeń społecznych, odnotowaliśmy wyraźny wzrost poziomu kontraktacji lokali. Natomiast w IV kw. mieliśmy do czynienia z drugą falą pandemii, podczas której niepokoje konsumentów nie były już tak duże jak w kwietniu i maju, co przełożyło się na stabilizację aktywności zakupowych. Obecnie popyt na rynku nieruchomości, wspierany niskimi stopami procentowymi, jest silny” – skomentował prezes Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

Na koniec grudnia 2020 r. w oferta grupy obejmowała 949 lokali, natomiast w realizacji znajdowało się 1350 lokali.

“Taki poziom oferty umożliwi nam kontraktację 200-250 mieszkań kwartalnie w bieżącym roku, o ile sytuacja związana z pandemią po raz kolejny nie będzie miała niekorzystnego wpływu na popyt” – dodał Kuźniar.

Spółka podała, że potencjał rozpoznań Grupy na 2021 r. wynosi blisko 900 lokali.

“Stosunkowo niewielka liczba lokali rozpoznanych w wyniku minionego roku jest wynikiem opóźnień w pozyskiwaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, takich jak: decyzje środowiskowe, warunki zabudowy, pozwolenia na budowę, które spowodowały istotne problemy w uzupełnianiu oferty Grupy oraz ograniczyły możliwość uruchomiania kolejnych projektów inwestycyjnych w zaplanowanych terminach” – powiedział prezes.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia, działający także na rynku krakowskim. W 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here