Naga MarketsLokalne czynniki ograniczą umocnienie złotego do euro i dolara - Millennium BankAnalitycy Millennium Bank zwracają uwagę na sentyment inwestycyjny, który sprzyja walutom regionu. Korzysta na tym polski złoty zyskując wobec euro i dolara. Jednakże, krajowe czynniki mogą powstrzymać aprecjację złotego, a ruch na EUR/PLN oraz USD/PLN będzie odbywać się w zakresie. 

Kurs euro do złotego w zakresie, bliżej 4,56 zł  

— Para EUR/PLN walczy obecnie o przełamanie poziomu 4,56 (konkretnie 4,5558) i zejście na niższe poziomy. Dość sceptycznie podchodzimy do szans na umocnienie złotego z uwagi na fakt, iż czynniki lokalne nadal w większości oddziałują negatywnie na polską walutę (gołębia narracja Narodowego Banku Polski, eskalacja sporu o praworządność z UE, zbliżająca się decyzja Sądu Najwyższego w sprawie walutowych kredytów hipotecznych) – wskazuje Millennium Bank.Analitycy zwracają także uwagę na technikalia, a mianowicie zejście pod poziom 4,56 zł otwierałby drogę do umocnienia w kierunku 4,5246 zł. Obecnie jednak ich pogląd wskazuje na ruch w trendzie bocznym między 4,56 a 4,60 zł.

— W średnim terminie zaś pozostajemy optymistycznie nastawieni co do wartości polskiej waluty, jednak – poza pozytywnym sentymentem inwestycyjnym – warunkiem koniecznym dla aprecjacji złotego będzie zmiana nastawienia RPP i gotowość do podwyższenia stóp procentowych – sugeruje Millennium Bank.

fpmarkets

Notowania USD/PLN w przedziale ponad 300 pipsów

Millennium Bank oczekuje względnej stabilizacji pary walutowej EUR/PLN, a także niewielkich zmian notowań Eurodolara.

W związku z powyższym, analitycy nie spodziewają się większej zmienności także na parze walutowej USD/PLN. Na obecny tydzień przewidują ruch w przedziale 3,8211 – 3,8587.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | akcje cdprojekt | kurs pzu | wykres btc | analiza | notowania intercars | s&p 500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here