Naga MarketsNiezależne źródła z całego świata – w tym szereg dużych przedsiębiorstwo brokerskich – raportują, że czwartkowa konferencja Europejskiego Banku Centralnego w zeszłym tygodniu przyniosła najbardziej aktywny dzień handlowy 2014 roku pod kątem wolumenów FX. Dla przypomnienia warto podać, że wystąpienie Prezesa Draghi’ego spowodowało ruchy na EUR/USD w zakresie 150 pipsów – gdzie zmiany należały do naprawdę niezwykle gwałtownych. Jako, że głównodowodzący ECB przedstawił nowy arsenał narzędzi do walki z ryzykiem deflacji aktywność handlowa podskoczyła do poziomów niewidzianych jak do tej pory w roku bieżącym.

Prezes LMAX – David Mercer – w najświeższym wywiadzie powiedział, że piątego czerwca jego przedsiębiorstwo zanotowało najwyższe wolumeny handlowe w całej historii swojej działalności:„Po bardzo powolnych okresach, których doświadczaliśmy na rynkach FX w tym roku i niebywale niskiej zmienności na najważniejszych parach, w końcu doświadczyliśmy mocnego odbicia po decyzji ECB o obcięciu stóp procentowych o 10p.b.”

Zdaniem Davida Mercera sytuacja na rynku FX powinna w tym miesiącu ulec zdecydowanej poprawie. Ma nadzieję, że LMAX oraz inni brokerzy wykorzystają ten dynamiczny impuls, aby w końcu zostawić za sobą okres niskiej zmienności .Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here