Naga MarketsJak wynika z noty prasowej na witrynie lmax.com, grupa LMAX Exchange uruchamia nowego brokera LMAX Global, co ma związek z obowiązywanie nowej dyrektywy unijnej MiFID II.

Zmiany regulacyjne w ramach MiFID II zmierzające do poprawy przejrzystości na rynkach finansowy wymogły na firmie przekształcenie swoich biznesów MTF i brokerskiego w dwie odrębne jednostki regulowane przez FCA: LMAX Exchange oraz LMAX Global. Obie należą do LMAX Exchange Group.

“Podstawowe przesłanie płynące z dyrektywy MiFID II tyczy się uczciwości i przejrzystości, które w pełni popieramy. Od dawna jesteśmy zwolennikami pełnej przejrzystości w zakresie kosztów transakcji i jakości egzekucji, a nasz model realizacji transakcji został zaprojektowany tak, by traktować jednakowo wszystkich uczestników rynku, niezależnie od statusu, wielkości czy poziomu aktywności. Z zadowoleniem przyjmujemy wprowadzenie MiFID II i mamy przyjemność zapewnić klientów, że otrzymają taką samą przejrzystą, precyzyjną i spójną egzekucję” – komentuje David Mercer, CEO LMAX Exchange Group.Zgodnie ze zmianami regulacyjnymi, LMAX Exchange Group przeniosła część swojej działalności, która obsługuje brokerów, zarządzających pieniędzmi oraz konta nieinstytucjonalne do LMAX Global, brokera regulowanego przez FCA, który oferuje swoim klientom globalny dostęp do płynności LMAX Exchange, a także niezrównaną jakość egzekucji.

Jeśli chodzi o obsługę klienta wszystko pozostaje bez zmian, numery rachunków, dostęp do handlu i opłaty są obecnie takie same jak przed zmianami. Dodatkowo LMAX Exchange nadal funkcjonował będzie jako MTF obsługujący klientów instytucjonalnych handlujących na rynku FX spot, metali szlachetnych i indeksów.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here