Naga MarketsCreative Commons, Author: Elliott Brown
Creative Commons, Author: Elliott Brown

W poniedziałkowym wydaniu FXPresso od Lloyds Bank czytamy o amerykańskich wyborach oraz o tym jak mogą wpłynąć na notowania głównych par walutowych. Po wielu miesiącach zaognionej kampanii i ostrych nagłówkach medialnych, w końcu doczekaliśmy się momentu, w którym elektorat z USA wybierze głowę państwa na kolejne pięć lat.


Przewaga Clinton mocno się kurczy

W związku z odnowionym dochodzeniem FBI (28 października) odnośnie potencjalnych powiązań kryminalnych Hillary Clinton (które sugerują jej prywatne maile) różnica pomiędzy dwoma kandydatami zaczęła się wyraźnie zacierać. Zgodnie z najnowszymi sondażami Real Clear Politics, w tym momencie przedstawicielka demokratów posiada 1.4% przewagi nad kandydatem republikanów.

Rynek pokazał już w sporej mierze jak zareagowałby na zwycięstwo Donalda Trumpa między innymi poprzez wyprzedaż na rynku giełdowym i wzrosty złota w klasycznym ruchu „risk-off”. W trakcie weekendu dowiedzieliśmy się jednak, że FBI oczyściło Clinton wobec stawianych jej zarzutów doprowadzając do rozrysowania wzrostowych luk na większości par z dolarem amerykańskim.

Analitycy Lloyds spodziewają się konsolidacyjnych ruchów przed ogłoszeniem wyników wyborów – w związku z ograniczonym apetytem na ryzyko i potencjalnym RR przed zakończeniem głosowania.

Sytuacja na GBP/USD, EUR/USD i EUR/GBP

Delikatnie słabsze od oczekiwanych wyniki NFP pozwoliły GBP/USD wybić w okolice 1.2557, jednak w weekend para silnie odwracała w związku z rewelacjami dotyczącymi Clinton. Przed podaniem wyników kabel powinien przesuwać się w kanale, który wyznaczają wsparcia 1.2340-1.2270 oraz opory 1.2500-1.2550:

EUR/USD. Źródło: Lloyds
GBP/USD – w poszukiwaniu konsolidacji podobnej do tej wakacyjnej. Źródło: Lloyds

Jeżeli chodzi o EUR/USD to weekendowe wieści umiejscowiły parę w środku konsolidacji. Podobnie jak na GBP/USD, sytuacja nie powinna ulec silniejszej zmianie przed pojawieniem się wyników wyborów. Silne wsparcia widoczne są na 1.0300-1.0000, opory natomiast na 1.1180-1.1200.

EUR/USD. Źródło: Lloyds
EUR/USD. Źródło: Lloyds

Analitycy Lloyds są zdania, że przewidywanie najbliższej przyszłości EUR/GBP Jest dosyć utrudnione. Spadając poniżej istotnego wsparcia 0.8900-0.8880 para miała problem z akceleracją i szybko odwróciło. Pokonanie wsparcia 0.8845 i otwarcie się na poziom 0.8750 będzie wymagane, aby ustabilizować niedźwiedzi sentyment. W dłuższym terminie EUR/GBP powinno testować jednak szczyty 0.9802 rozrysowane jeszcze w 2008 roku. Lloyds monitoruje średnioterminowe Price Action, aby potwierdzić kiedy taki test będzie możliwy.

EUR/GBP. Źródło: Lloyds
EUR/GBP. Źródło: Lloyds

Śledź na bieżąco nowe pozycje największych banków. Odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here