Naga MarketsStyczniowe dane ze strefy euro wykazały, że aktywność producentów na kontynencie pozostała na umiarkowanym poziomie. Główne wskaźniki makroekonomiczne nie zmieniły się drastycznie przez grudzień, choć należy odnotować wzrost przemysłowego indeksu PMI do najwyższego poziomu od kwietnia 2011 – 55,2 punktów. Tymczasem funt…


Pozostaje w wąskim kanale o spadkowym nachyleniu w parze z dolarem amerykańskim. Analitycy Lloyds Bank dostrzegają okazję do wybicia dołem szerszej konsolidacji, lecz jak na razie jednoznaczny sygnał nie pojawił się na wykresie GBP/USD.

Jeżeli dane zaplanowane na ten tydzień (a w kalendarzu makroekonomicznym jest ich kilka) sprostają oczekiwaniom, wówczas niedźwiedzi scenariusz może odroczyć się w czasie. W przeciwnym wypadku, główną prognozą analityków banku jest przebicie wsparcia na 1,2400 i dalsza podróż funta w dół. Okolice 1,15-1,18 są poziomem docelowym Lloyds Bank dla kabla na najbliższe kilka miesięcy.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne czy rekomendacje walutowe  największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Sygnałów zapowiadających rychłą zmianę sytuacji na wykresie nie widziano również w przypadku EUR/GBP. Cross utrzymuje się pomiędzy strefą 0,8450/0,8520 a okolicacmi 0,8655. Analitycy Lloyds Bank zapowiadają, że kolejne dni mogą przynieść sygnał dalszych spadków wyceny crossa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here