Naga MarketsDzisiejsza aktualizacja bazy FxWatcher przyniosła z sobą ciekawy komentarz analityków Lloyds. Bank porównuje obecną sytuację w Europie do sytuacji w której każdy sobie rzepkę skrobie. Zblizające się czerwcowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii komplikują i tak trudne stosunki między Londynem a Brukselą. Na horyzoncie ponownie gości widmo hard Brexitu, a inwestorzy uciekają od funta.


Podczas spotkania przywódców G7, które odbyło się w ten weekend, kanclerz Niemiec Angela Merkel stanowczo podkreśliła wartości jakie wypracowano na arenie międzynarodowej od czasu Drugiej Wojny Światowej. Merkel nawiązywała swoimi wypowiedziami do stanowiska Donalda Trumpa w sprawie handlu międzynarodowego oraz stosunków Ameryki z resztą świata.

Zapędy Trumpa zaczynają martwić również Mario Draghiego. Prezes EBC w swoich ostatnich wypowiedziach zwracał uwagę na zagrożenia jakie wiążą się z izolacjonizmem gospodarczym Stanów Zjednoczonych. Inwestorów bardziej jednak niż przyszły kierunek USA interesują zbliżające się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Rządząca Partia Konserwatywna ponownie traci swoją przewagę w sondażach, a poparcie dla Labourzystów wciąż rośnie. Obecnie różnica w poparciu obu partii wynosi około 5-6%.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Wybicie kanału wzrostowego na GBP/USD sprawia, że krótkoterminowy sentyment w stosunku do pary zmienił się z byczego na niedźwiedzi. W trakcie wczesnego, wtorkowego handlu GBP/USD powoli odbija się od dna, lecz nadal przeważa scenariusz podażowy. Dopóki para utrzymuje się poniżej 1.2915/65, dopóty pozostajemy niedźwiedziami – przekonują analitycy Lloyds Bank, dla których poziom docelowy spadków sięga 1,2500.

Dopiero powrót pary powyżej 1.3050/80 może być oznaką powrotu wiary w funta i kontynuacji majowej tendencji. W takim przypadku wysoce prawdopodobnym jest test okolic 1,3500.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here