Naga Marketslogo-lloyds-bank-print-horizontalPoczątek nowego roku wita nas dużą zmiennością na USD/CNH, któe broni się jak może przed kompletnym załamaniem. Para w zaledwie dwa dnia skorygowała nieco ponad dwa miesiące wzrostów, co samo w sobie pokazuje, jak bardzo poważna jest ta sytuacja. Istnieje ryzyko, że spadki USD/CNH pogłębią się jeśli piątkowe payrolls rozczarują – ocenia bank.


Jednymi z ważniejszych publikacji przed południem było brytyjskie PMI za grudzień. Wskaźnik dla sektora usług pozytywnie zaskoczył wartością 56,2 wobec prognoz na poziomie 54,7. Mimo wszystko GBP/USD delikatnie traci w stosunku do poziomu otwarcia – zauważają analitycy Lloyds Bank.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Teoretycznie, lepsze od prognozowanych dane powinny pozytywnie wpłynąć na wycenę GBP, a tym samym, odbić się na wykresie popularnego kabla. Para jednak na kilkadziesiąt minut przed poranną publikacją zaczęła gwałtownie spadać, by po godzinie 10:30 odrobić część strat. Być może ma to związek z szeroką wyprzedażą amerykańskiego dolara. Wczorajsze minutki FOMC nie sprostały byczym oczekiwaniom inwestorów, któzy w trakcie sesji azjatyckiej zepchnęli wycenę USD na grudniowe poziomy.

Para znalazła wsparcie w okolicy 1,22. Analitycy Lloyds przekonują, że kolejne miesiące na GBP/USD upłyną w fazie konsolidacji.
Para znalazła wsparcie w okolicy 1,22. Analitycy Lloyds przekonują, że kolejne miesiące na GBP/USD upłyną w fazie konsolidacji.

Spogladając na wykres z perspektywy długoterminowej uważamy, że GBP/USD kończy właśnie cykl spadków rozpoczętych jeszcze w 2007 roku z poziomu 2,1160. Ruch poniżej 1,30 zdaje się potwierdzać, że znajdujemy się właśnie w decydującym momencie wieloletniego cyklu, choć nie możemy być pewni, że zeszłoroczne dołki są bazą do przyszłych wzrostów. Nasze średnioterminowe prognozy zakładają szeroką konsolidację GBP/USD w przedziale 1,20-1,30 – podsumowuje Lloyds Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here