Naga Markets

Kryptowaluty 2Zgodnie z raportem opublikowanym przez firmę inwestycyjną Greenfield Lizbona to największe w Europie centrum kryptowalutowe, według firm i projektów z tej branży. We wspomnianych badaniach udział wzięło 68 dyrektorów przedsiębiorstw skoncentrowanych na krypto aktywach. Aż połowa respondentów umieściła stolicę Portugalii w pierwszej trójce najważniejszych centrów kryptograficznych na świecie. Drugie miejsce zajęły wspólnie Berlin i Nowy Jork.

  • Lizbona to największe centrum kryptowalutowe w Europie, zdaniem dyrektorów europejskich firm z branży
  • Drugą pozycję wśród ważnych dla krypto aktywów miast z całego świata zajął wspólnie Berlin i Nowy Jork

Lizbona to największe centrum kryptowalut w Europie

Według raportu zatytułowanego State of European Crypto Report 2023 opublikowanego przez europejską firmę inwestycyjną Greenfield najlepiej przygotowaną europejską stolicą do przyjęcia branży kryptowalut z otwartymi ramionami jest Lizbona. We wspomnianym badaniu udział wzięło 68 dyrektorów firm i projektów związanych z krypto aktywami z siedzibą w Europie. Ankieta została przeprowadzona wśród nich anonimowo. Według niektórych ekspertów “europejska scena kryptowalutowa” będzie dalej dobrze prosperować poprzez wzmocnienie przez rozporządzenie MiCA. 

Blisko 50% osób biorących udział w badaniu umieściło stolicę Portugalii w pierwszej trójce najważniejszych centrów kryptograficznych na świecie. Na drugim miejscu znalazły się wspólnie Berlin i Nowy Jork. Co ciekawe, Paryż zajął siódmą pozycję. 

Respondenci zostali poproszeni także o wybranie tylko jednego europejskiego miasta, które ich zdaniem jest najbardziej istotne dla branży. W tym przypadku po raz kolejny padło na Lizbonę. Głosowało na nią 35% osób biorących udział w badaniu. Powodem wyróżnienia stolicy Portugalii mogły być przyjazne przepisy podatkowe. 

Europejscy prawodawcy zatwierdzili MiCA

Raport od Greenfield pojawił się dwa tygodnie po tym, gdy europejscy prawodawcy zatwierdzili ustawę związaną z rynkiem aktywów cyfrowych – MiCA. Jest to swego rodzaju pierwsza próba ustanowienia jednolitych i kompleksowych ram regulacyjnych dla wirtualnych walut wśród 27 państw członkowskich. 

Okazuje się, że dla 70% respondentów to regulacje stanowiły najbardziej wpływowy aspekt. Kwestie związane z prywatnością znalazły się daleko w tyle. Jeżeli chodzi zaś o główne przeszkody dla masowej adopcji krypto aktywów, ankietowani najczęściej wskazywali na problemy związane z ich użytkowaniem – natury technicznej. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.