Zgodnie z raportem opublikowanym przez firmę inwestycyjną Greenfield Lizbona to największe w Europie centrum kryptowalutowe, według firm i projektów z tej branży. We wspomnianych badaniach udział wzięło 68 dyrektorów przedsiębiorstw skoncentrowanych na krypto aktywach. Aż połowa respondentów umieściła stolicę Portugalii w pierwszej trójce najważniejszych centrów kryptograficznych na świecie. Drugie miejsce zajęły wspólnie Berlin i Nowy Jork.
- Lizbona to największe centrum kryptowalutowe w Europie, zdaniem dyrektorów europejskich firm z branży
- Drugą pozycję wśród ważnych dla krypto aktywów miast z całego świata zajął wspólnie Berlin i Nowy Jork
Lizbona to największe centrum kryptowalut w Europie
Według raportu zatytułowanego State of European Crypto Report 2023 opublikowanego przez europejską firmę inwestycyjną Greenfield najlepiej przygotowaną europejską stolicą do przyjęcia branży kryptowalut z otwartymi ramionami jest Lizbona.
We wspomnianym badaniu udział wzięło 68 dyrektorów firm i projektów związanych z krypto aktywami z siedzibą w Europie. Ankieta została przeprowadzona wśród nich anonimowo. Według niektórych ekspertów “europejska scena kryptowalutowa” będzie dalej dobrze prosperować poprzez wzmocnienie przez rozporządzenie MiCA.
Blisko 50% osób biorących udział w badaniu umieściło stolicę Portugalii w pierwszej trójce najważniejszych centrów kryptograficznych na świecie. Na drugim miejscu znalazły się wspólnie Berlin i Nowy Jork. Co ciekawe, Paryż zajął siódmą pozycję.
Respondenci zostali poproszeni także o wybranie tylko jednego europejskiego miasta, które ich zdaniem jest najbardziej istotne dla branży. W tym przypadku po raz kolejny padło na Lizbonę. Głosowało na nią 35% osób biorących udział w badaniu. Powodem wyróżnienia stolicy Portugalii mogły być przyjazne przepisy podatkowe.
Europejscy prawodawcy zatwierdzili MiCA
Raport od Greenfield pojawił się dwa tygodnie po tym, gdy europejscy prawodawcy zatwierdzili ustawę związaną z rynkiem aktywów cyfrowych – MiCA. Jest to swego rodzaju pierwsza próba ustanowienia jednolitych i kompleksowych ram regulacyjnych dla wirtualnych walut wśród 27 państw członkowskich.
Okazuje się, że dla 70% respondentów to regulacje stanowiły najbardziej wpływowy aspekt. Kwestie związane z prywatnością znalazły się daleko w tyle. Jeżeli chodzi zaś o główne przeszkody dla masowej adopcji krypto aktywów, ankietowani najczęściej wskazywali na problemy związane z ich użytkowaniem – natury technicznej.
Autor poleca również:
- Ten kraj od lat potajemnie wydobywa Bitcoina. Dlaczego ukrywa tę informację?
- 5 kryptowalut z potencjałem inwestycyjnym w 2023 roku
- Gołębie wypowiedzi Fedu sprzyjają kryptowalutom. Bitcoin zyskuje trzecią sesję z rzędu
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |