Naga MarketsRada Miejska Liverpoolu (The Liverpool City Council – LCC) ogłosiła, że ​​będzie wykorzystywać technologię Blockchain do łagodzenia wpływu funkcjonowania miasta na klimat.


Władze Liverpoolu wyjaśniają, że ​​ich celem jest zmniejszenie wpływu miasta na klimat. Chcą stać się “pierwszym na świecie przyjaznym dla klimatu miastem do 2020 roku”. LCC będzie też współpracować z Fundacją Poseidon. W ramach kooperacji oba podmioty chcą stworzyć opartą na sieci bloków platformę, która ułatwi bezpieczeństwo i wymianę stokenizowanych kredytów węglowych.

OZE i Blockchain

LCC chce obniżenia wpływu miasta na klimat o 40 procent do 2030 roku. Już dzisiaj instaluje 15 000 energooszczędnych latarni ulicznych LED na 2000 ulicach, aby zmniejszyć zużycie energii przez światło uliczne o 82 procent.

Burmistrz Liverpoolu, Joe Anderson, powiedział, że technologia Poseidona “jest pierwszą tego rodzaju, która naprawdę dostarcza rozwiązania rządom, firmom i osobom na całym świecie, aby pomóc w odwróceniu przyczyn zmian klimatycznych”. Jest też „podekscytowany, że ta umowa przyniesie takie cięcia [kosztów]” dla jego miasta. ”

Pod patronatem boga mórz

Fundacja Poseidon jest organizacją non-profit z siedzibą na Malcie. Zgodnie ze swoją ideą wykorzystuje technologię Blockchain, „która wprowadza przejrzystość i identyfikowalność”, aby śledzić przebieg procesów tam, gdzie – zdaniem podmiotu – ma to największe znaczenie, czyli w kwestii ochrony przyrody. Organizacja zakończyła już pomyślnie test swojej platformy we współpracy z producentem lodów Ben & Jerry’s.

Liverpool nie jest też miejscem dla którego Blockchain  jest kompletną nowinką. Już w minionym roku świat obiegł news dotyczący planów stworzenia dedykowanej miastu kryptowaluty.  Za projektem stał związek przedsiębiorców Independent Liverpool, który nawiązał współpracę ze start-upem Colu z siedzibą w Tel-Awiwie. Cyfrowa waluta ma służyć mieszkańcom Wielkiej Brytanii i zagranicznym turystom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here