Naga MarketsLiveChat – zaczyna się najlepszy okres dla spółki - zapiski giełdowego spekulantaNowe maksima odnotowała wczoraj informatyczna spółka LiveChat. Powodem była publikacja wyników za okres lipiec – wrzesień 2020 roku. W II kwartale roku obrotowego, spółka wypracowała 11 393 945 USD przychodów ze sprzedaży co oznacza wzrost rok do roku o 39%. W okresie kwiecień – czerwiec 2020 r. (I kw. roku finansowego 2020/2021) skonsolidowane przychody wyniosły 10 355 478 USD. Głównym powodem mocnego wzrostu przychodów jest przede wszystkim stały wzrost liczy klientów. Przychody ChatBot w omawianym okresie wzrosły o ok. 34% w stosunku do poprzedniego kwartału i o ok. 230% w skali roku. Wczoraj też światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja autorstwa analityków Haitong Bank.

  • LiveChat kolejny raz zaskakuje mocnymi wynikami
  • W najnowszej rekomendacji spółka wyceniona na 124 zł

W raporcie wyceniono spółkę na poziomie 124 zł i podtrzymano zalecenie kupna akcji. Haitong Bank podniósł cenę docelową spółki w efekcie podwyższenia prognoz ARPU w perspektywie najbliższych trzech lat o ok. 3 USD do odpowiednio 118,9/124,9/129,9 USD. W raporcie wskazano pozytywny wpływ pandemii na spółkę. “Druga fala koronawirusa nadchodzi w najbardziej pracowitym okresie dla sektora handlowego – świąt Bożego Narodzenia” – co tym bardziej sprzyja firmie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Nowe maksima

Analitycy oczekują zwiększonego zapotrzebowania na narzędzia komunikacji online, które oferuje LiveChat. Piątkowe maksima sięgają 116,80 zł, jeżeli jednak dojdzie do realizacji zysków to nadal ważnym wsparciem powinny być okolice 100 zł. Świetne perspektywy powinny jednak w dłuższym terminie podtrzymać tendencję wzrostową.

livechat


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here