Naga MarketsLiveChat z mocnymi wynikami. Próba odbicia od wsparcia 90 zł - zapiski giełdowego spekulantaProducent oprogramowania dla biznesu, spółka Livechat Software pokazał w ubiegły piątek raport z wynikami za II kwartał roku obrotowego. Niemal tradycyjnie już, spółka pozytywnie zaskoczyła. LiveChat odnotował 25,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 16,37 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 23,87 mln zł wobec 20,37 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 43,11 mln zł wobec 32,32 mln zł rok wcześniej. Także zsumowane wyniki za ostatnie pół roku wyglądają dobrze. W tym czasie spółka miała 46,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 31,08 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 84,74 mln zł w porównaniu z 62,5 mln zł rok wcześniej. Ewidentnie wybuch pandemii był korzystny dla firmy.

  • LiveChat zaskoczył wynikami
  • Ponad 25,6 mln zł zysku netto
  • Notowania na lokalnym wsparciu

Spora część handlu przeniosła się do internetu i wydaje się, że stanie się to trwalszym trendem. Przyspieszona cyfryzacja przyniosła firmie rekordowe zyski. Wzrosty zanotowane w I połowie roku to efekt zarówno wzrostu liczby klientów rozwiązań spółki, jak również wskaźnika średniego miesięcznego przychodu na jednego klienta tzw. ARPU. Liczba aktywnych i płacących klientów LiveChat na koniec września 2020 r. wyniosła 31 306 wobec 28 376 przed rokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
LiveChat z dużą korektą

Dobre wyniki pozwalają na wypłatę zaliczki pod przyszła dywidendę. Ma ona wynieść 0,89 zł na akcję. Najwyższą wyceną spółki w nowszych rekomendacjach jest poziom 124 zł. Obecnie mamy za sobą dużą, porównywalną z poprzednią korektę. Wydaje się więc, że z poziomu wsparcia 90 zł, popyt może powalczyć o odbicie.

livechat


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here