Naga MarketsLiveChat z kolejną podwyższoną rekomendacją - zapiski giełdowego spekulantaPodczas wczorajszej sesji pojawiła się nowa rekomendacja dla spółki LiveChat. Analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową do 114,6 zł z 106,4 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację na poziomie “trzymaj”. W ocenie analityków pandemia wywarła “mocno pozytywny” wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki za sprawą przyspieszenia procesów cyfryzacji i migracji handlu do kanału internetowego, a wymuszone pandemią zmiany w otoczeniu biznesowym i zachowaniach konsumentów będą postępowały również po ujarzmieniu i zwalczeniu wirusa. Prognoza wyników zakłada około 35% wzrost przychodów w I kwartale, 20% w drugim i trzecim oraz około 15% w czwartym.

  • LiveChat z wyceną 114,60 zł w najnowszej rekomendacji
  • Najbliższy rok powinien być korzystny dla branży

Warto dodać, że kilka dni wcześniej swoją rekomendację wydał także Haitong Bank, który podwyższył cenę docelową do poziomu 137 zł, a zalecenie kupna akcji zostało utrzymane. Pozytywne rekomendacje pojawiają się po tym, jak kilka dni temu spółka pokazała mocne wyniki kwartalne. Za ostatni okres przychody wzrosły o 45% i nadal utrzymują się na rekordowych poziomach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czekając na wybicie

Spoglądając na wykres widać, że realizacja obu rekomendacji wiąże się z wybiciem górą z obecnej konsolidacji. Szerszy układ trendu wzrostowego jest korzystny, a płaska korekta świadczy o słabości podaży. Wydaje się więc, że dalsze wzrosty są tutaj realne.

livechat


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here