Naga MarketsLogo polskiej spółki LiveChat SoftwareKurs spółki LiveChat oscyluje dziś w niewielkim zakresie pod poziomem 34 zł. Jednakże w najnowszym raporcie Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) podwyższona została cena docelowa z 33,70 zł do 41,20 zł, a zatem prognoza jest pozytywna. Zachowania została przy tym rekomendacja “kupuj”.

Raport, o którym mowa wyżej datowany jest na 11 lipca 2019 roku, a jego autorem jest Sobiesław Pająk.

“Uważamy, że trwające od początku br. wzrosty kursu akcji Live Chata dyskontują albo utrwalenie się ostatniej poprawy miesięcznego wzrostu bazy klientów (by uzasadnić dalszy wzrost kursu akcji, średnie + przyłączenia + netto musiałyby – naszym zdaniem – wyraźnie przekroczyć poziom 0,3 tys./ miesiąc, ceteris paribus) albo szansę na korzystanie z ulgi IP Box, ale nie obie te opcje jednocześnie” – napisano w raporcie.

Analitycy prognozują ponadto sprzedaż spółki:

  • w 2019 r. na poziomie 125,2 mln zł
  • w 2020 r. na poziomie 139,7 mln zł
  • w 2021 r. na poziomie 155,7 mln zł.

Z kolei oczekiwana EBITDA ma uplasować się:

  • w 2019 r. na poziomie 83,1 mln zł
  • w 2020 r. na poziomie 92,7 mln zł
  • w 2021 r. na poziomie 103,4 mln zł.

LiveChat testuje kluczowy opór

Notowania LiveChat w drugiej połowie czerwca rozpoczęły rajd wzrostowy, w ramach którego pokonany został opór w okolicach poziomu 31 złotych. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, cena po wybiciu zamknęła się nieco pod poziomem 34 złotych.

Wzrost kontynuowany był w kolejny tygodniu, a w trakcie formowania obecnej świecy, kupujący testują kluczowy opór blisko 35,44, który wcześniej bardzo dobrze sprawdzał się w roli wsparcia. Dopiero trwałe wybicie tego poziomu otwierałoby drogę do wzrostów prognozowanych przez analityków BOŚ przy 41,20 zł.  W przypadku ewentualnej korekty po silnym wzroście, najbliższe wsparcie wypada na przełamanym oporze (31 złotych) oraz linii trendu wzrostowego biegnącej od ubiegłorocznych minimów.

Źródło: xStation 5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here