Naga MarketsLiveChat wyceniony na 137 zł. Trwa walka o wybicie lokalnego oporu - zapiski giełdowego spekulantaPodczas poniedziałkowej sesji LiveChat pokazał wstępne wyniki za ostatni kwartał, które przynoszą nowe rekordy. Wczoraj pojawiła się najnowsza rekomendacja dla spółki, autorstwa analityków Haitong Banku. Raport uwzględnia najnowsze wyniki firmy. Haitong Bank podniósł cenę docelową do 137 zł. To dotychczas najwyższa wycena dla spółki w ostatnich latach. Korekta wyceny to efekt lepszych od oczekiwanych szacunkowych wyników za III kw. 2020/21 (październik-grudzień 2020 r.), które pokazują, że biznes spółki rośnie i jest organicznie wspierany przez globalne trendy cyfryzacji i e-commerce.

  • Nowa rekomendacja dla LiveChat na poziomie 137 zł
  • W tygodniu spółka pokazała rekordowe wyniki

Oprócz korzystnych globalnych trendów, silna dynamika wzrostu obserwowana od kilku kwartałów jest wynikiem rozszerzenia oferty produktowej LiveChat, która wspiera tzw. do-sprzedaż produktów, a w wyniku tego wzrasta ARPU. Jest to także efekt zamierzonej decyzji spółki o zmianie modelu cenowego na Pay-Per-Agent z Pay-Per-Seat. Analitycy podkreślają, że produkt Live Chat jest silnie skorelowany z cyfryzacją światowej gospodarki i w związku z tym używany przez wiele firm z branży e-commerce, a mimo to nadal spółka jest niżej wyceniana niż jej bezpośrednia konkurencja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czekamy na wybicie

LiveChat zdecydowanie wybija się pod względem rentowności, co powinno skutkować coraz wyższymi notowaniami. Na wykresie trwa walka o wybicie lokalnego oporu, co zapewne będzie równoznaczne z szybkim wyrównaniem historycznych maksimów.

livechat


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here