Naga MarketsJeżeli coś ma zmieniać sytuację na indeksach to z największym prawdopodobieństwem można wskazać na sympozjum w Jackson Hole, które rozpoczyna się w czwartek i potrwa do weekendu. Jest to sygnał, że kończą się wakacje i marazm, więc oczekujemy, że wkrótce także wyjaśni się niepewna sytuacja na indeksach.

Analiza techniczna

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Bloomberg

Tydzień na WIG20 raczej nie zostanie jakoś szczególnie zapamiętany, bowiem zmienność była niska, a w przekroju całego tygodnia WIG20 stracił 0,5% przy stabilnym wolumenie. Technicznie zatem obraz rynku pozostaje bez zmian. Trend wzrostowy stoi pod znakiem zapytania, a kluczowy pozostaje kierunek wybicia z obecnej trójkątnej konsolidacji. Zakres wahań powoli się zmniejsza, co sugeruje, że wybicie się zbliża. Niebezpieczny dla wzrostów będzie spadek indeksu poniżej wsparcia na 2300 pkt. Wówczas to trzeba liczyć się ze spadkiem nawet do 2160 pkt, gdzie mieści się kolejne poważniejsze wsparcie. Natomiast sygnałem kupna będzie dopiero przebicie oporu w postaci majowego szczytu na 2425 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres 2. LiveChat w interwale tygodniowym. Źródło: Bloomberg

Na spółkę tygodnia wybraliśmy LiveChat, który w skali tygodnia zyskał 5,4%, przy mało sprzyjającym rynku. Jednak należy zauważyć, że wzrost ten miał miejsce po silnym spadku, może to zatem być zwykłe odreagowanie. Ważne jednak jest to, że przebicie długoterminowej linii trendu wzrostowego nie pociągnęło za sobą spadku poniżej psychologicznej bariery 50 zł. Kurs dynamicznie odbił, aczkolwiek bez udziału większego wzrostu wolumenu. Niemniej, widać, że popyt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamiast przejścia w trend spadkowy, możliwa jest konsolidacja między 50 a 60 zł.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here