Naga MarketsW ostatnich tygodniach rynek skupił się przede wszystkim na bankowości centralnej. Bieżący tydzień będzie nieco spokojniejszy, choć niewątpliwe warto zwrócić uwagę na najnowsze dane makroekonomiczne m.in. na indeksy PMI dla Stanów oraz strefy euro. Niemniej, największa liczba danych tym razem napłynie z Polski. Inwestorzy poznają dynamikę wynagrodzeń, wskaźnik inflacji PPI oraz tempo wzrostu produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Indeks największych polskich spółek nadal tkwi w marazmie. WIG20 pozostał w układzie konsolidacyjnym o ograniczeniach na poziomie 2260 pkt i 2425 pkt. Co więcej, rynek ciągle testuje psychologiczną granicę 2300 pkt. Wartość indeksu na koniec ubiegłego tygodnia wyniosła 2304 pkt. Pomimo długiego weekendu wolumen obrotów pozostał na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza w piątek, który był tzw. dniem trzech wiedźm. Korekta przedłuża się, a wraz z nadchodzącym okresem wakacyjnym aktywność inwestorów na warszawskim parkiecie będzie coraz mniejsza, co może utrudnić rozpoczęcie kolejnej fazy hossy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres 2. Livechat w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Tym razem na wyróżnienie zasługują walory Livechat. Cena akcji niniejszej spółki porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym, choć w ostatnich miesiącach rynek znajdował się w konsolidacji. Ubiegłotygodniowe wzrosty (5%) zasygnalizowane przez oscylator MACD doprowadziły do przełamania górnego ograniczenia kanału bocznego (57 PLN). To z kolei otwiera drogę do dalszych ruchów w kierunku północnym, toteż do ustanowienia kolejnych historycznych szczytów. Na uwagę zasługuje także podwyższony wolumen obrotów, który potwierdził siłę popytu. Oczywiście w najbliższych dniach nie można wykluczyć korekty, dlatego też dla byków kluczowym aspektem pozostaje obrona wsparcia na poziomie 57 PLN.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here