Naga Markets

LiveChat [LVC], Sygnity [SGN] – Gorące spółki dniaJeden z liderów branży IT – LiveChat Software opublikował w miniony piątek raport z wynikami za III kwartał roku obrotowego czyli za okres październik – grudzień 2020 r. W tym okresie spółka odnotowała 26,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 15,81 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 27,89 mln zł wobec 19,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 46,22 mln zł wobec 32,36 mln zł rok wcześniej.

    • LiveChat utrzymuje mocne wyniki
    • Sygnity spada po raporcie za ostatni kwartał 2020 roku

Sumując wyniki za trzy ostatnie kwartały, mamy około 72,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 46,9 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 130,96 mln zł w porównaniu z 94,85 mln zł rok wcześniej. Wyniki są więc sporo lepsze w porównaniu rok do roku, jednak dość spodziewane. Spółka od dłuższego czasu śrubuje własne rekordy.Blisko linii trendu

Tak mocny raport nie powstrzymał spadków, które w piątek miały miejsce na szerokim rynku. Generalnie jednak, okres pandemii sprzyja firmie co może przesądzić o utrzymaniu trendu wzrostowego. Ostatnia rekomendacja wycenia spółką na 137 zł. Biorąc pod uwagę słabość rynku, wydaje się, że najpierw kurs może cofnąć się do linii trendu.

livechat


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zaczyna się korekta

Podobne spadki notowaliśmy w piątek u innego przedstawiciela szeroko pojętej branży IT – Sygnity. Spółka także pokazała raport kwartalny. W okresie październik – grudzień 2020 roku, Sygnity odnotowało 26,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,33 mln zł zysku rok wcześniej. W komunikacie podano, że bez wpływu zdarzenia jednorazowego wynik netto wyniósł 7,2 mln zł. Zdarzeniem o takim charakterze było podpisanie ugody z Fast – podwykonawcą umowy dot. kontraktu e-podatki zawartego przez Sygnity z Ministerstwem Finansów w 2013 roku.

sygnity

Bez tego zdarzenia, mamy niższe rok do roku przychody i wynik EBITDA. Generalnie jednak, uzyskane przychody w wysokości około 14 mln zł pozwoliły na znaczne zredukowanie zadłużenia wobec wierzycieli. Spółka oczekuje dobrej najbliższej przyszłości, gdyż cyfryzacja w dobie pandemii przyspieszyła. Czeka na kolejne publiczne zamówienia. Na wykresie widać potężny wzrost notowań od wybuchu pandemii. Najwyższa wydana rekomendacja to 10,60 zł, a więc osiągnięta z nawiązką. Obecnie zaczyna się ruch korekcyjny i jeżeli będzie to rozbudowana korekta, to cena może spaść nawet do linii trendu.

Przeczytaj również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator medical | gpw pgnig | złoty polski kurs | co to blik | jsw notowania forum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here