Naga MarketsLiveChat Software S.A. to spółka informatyczna działająca na rynku globalnym i oferująca usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów.

livechat
źródło xStation 5

Notowania spółki nieznacznie rosły podczas sesji z minionego piątku. Cały zeszły tydzień można zaliczyć do udanych. Spółka zanotowała wyraźny wzrost ceny akcji. Spoglądając na wykres dzienny, widać że od października ubiegłego roku mamy do czynienia z tendencją wzrostową, w tym okresie dobrze respektowana jest linia trendu, od której dokonało się ostatnie odbicie w górę. Wydaje się, że cena powinna zmierzać do oporu okolicy 31 – 31,5 zł czyli tegorocznych maksimów. W piątek spółka poinformowała o planach wypłaty 0,54 zł zaliczki na poczet dywidendy z zysku za rok obrotowy 2018/19. Dzień ustalenia prawa do zaliczki to 26 lipca, a wypłata nastąpi 2 sierpnia. W styczniu spółka wypłaciła już 0,54 zł zaliczki. Łączna wartość obu zaliczek to 27,8 mln zł, zysk netto za ubiegłoroczny rok obrotowy to prawie 57 milionów złotych.

Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją drewnianej architektury ogrodowej i pelletu.

stelmet
źródło xStation 5

Spółka poinformowała podczas sesji z minionego o piątku o wynikach jakie uzyskała w pierwszej połowie roku obrotowego 2018/19 czyli w okresie od 1 października ubiegłego roku do końca marca bieżącego roku. Z raportu wynika, że w tym czasie spółka odnotowała 3,55 mln zł straty netto wobec 4,13 mln złotych zysku przed rokiem. Wyniki są zgodne ze wstępnymi szacunkami. Zysk operacyjny wyniósł 8,91 mln zł wobec nieco ponad 2,3 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł ponad 30 mln zł co oznacza zwyżkę rok do roku o ponad 31%. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 263,32 mln zł, a przed rokiem było to niespełna 213 mln zł. W samym tylko drugim kwartale łączna sprzedaż grupy wyniosła 189 mln zł, co oznacza zwyżkę o 26% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Spółka wyraziła zadowolenie z uzyskanych wyników, rynek jednak specjalnie nie reagował na podany raport. Spoglądając na wykres, widać że cena znajduje się blisko kluczowego wsparcia w rejonie 6,70 zł i być może kolejne odbicie od tego poziomu doprowadzi do większej, wzrostowej korekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here