Naga MarketsLiveChat Software jest spółką informatyczną działająca na rynku globalnym i oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów.

livechat

Spółka notuje stabilny wzrost zysków i przychodów od kilku lat, w tym czasie wypłaca także dywidendy. Z jej rozwiązań korzysta sporo największych firm na świecie, jest to więc spółka o dość ugruntowanej pozycji na rynku. Spółka co miesiąc publikuje o ile wzrosła liczba jej klientów i średnio w ostatnich miesiącach liczba ta wzrasta o 280 kolejnych firm. Zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 14,71 mln zł wobec 14,23 mln zł przed rokiem, przy przychodach w wysokości 30,18 mln zł wobec 25,51 mln zł prze rokiem. Wyniki są pozytywne mimo faktu, że w spółce znacząco wzrosło zatrudnienie. Fundamentalnie można ją więc oceniać pozytywnie i obawiać się jedynie o to czy nie zbliżamy się do pewnego szczytu, po którym dalsze przyrosty liczby klientów i zysków nieco spowolnią.

Ostatnia rekomendacja z końca września wycenia spółkę na poziomie 51,90 zł czyli powyżej szczytów z ubiegłego roku. Warto mieć na uwadze, że spółka rozlicza się w dolarach i widoczna jest dość silna korelacja między jej kursem a notowaniami pary USD/PLN. Dopóki dolar pozostaje silny, także słabością innych walut, dotąd zwyżka powinna trwać. Jedną z obaw może być chęć zawiązania jakiegoś porozumienia prezydenta Trumpa z Chinami, z uwagi na zbliżające się wybory w USA. To mogłoby przenieść zainteresowanie inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa, właśnie kosztem dolara. Na razie jednak dość daleko do tego droga i wydaje się, że spółka powinna wzrastać, przynajmniej do najbliższego celu w rejonie 44 zł. Na wykresie nałożone są (na niebiesko) notowania USD/PLN a wykres LiveChat.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: Akcje PGE znowu tanieją. Spółka podtrzymuje plany dywidendowe

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here