Naga MarketsLiveChat [LVC], Lotos [LTS] – Gorące spółki dniaW poniedziałek pojawiła się nowa rekomendacja, w której analitycy DM BOŚ podwyższyli 12-miesięczną wycenę akcji LiveChat do 127,8 zł. „Zauważamy, że walory spółki zaczęły znowu być notowane z dyskontem do mediany dla zagranicznych spółek SaaS na poziomie mnożników EV/EBITDA (kwartał temu, po raz pierwszy w historii, akcje spółki były wyceniane z premią) z uwagi na znaczący spadek kursu akcji spółki przy równoczesnym wzroście mnożników spółek SaaS.

W związku z wyraźnym spadkiem kursu rynkowego akcji spółki w ostatnich trzech miesiącach bieżąca wycena rynkowa stała się (w naszej opinii) zachęcająca otwierając, naszym zdaniem, lukę wycenową” – napisano w raporcie. Opublikowane przez spółkę na początku października wstępne przychody oraz kluczowe wskaźniki efektywności za trzeci kwartał 2021 r. analitycy ocenili pozytywnie.Koniec korekty

Autorzy raportu podwyższyli całoroczne prognozy przychodów spółki. W trzecim kwartale br. oczekują mocnego wzrostu sprzedaży i zysku operacyjnego zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym. Wykres wskazuje, że po sporej korekcie trwa próba powrotu do głównego trendu i wydaje się, że szanse na to są całkiem spore.

livechat


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Otwarta droga na północ

W tym samym czasie analitycy DM BOŚ zaktualizowali także rekomendację dla Lotosu. Obecnie wyceniają oni spółkę na 83 zł (78 zł wcześniej) i zalecają kupno akcji firmy. Pozytywne nastawienie do Lotosu wynika głównie ze wzrostu cen ropy naftowej i surowców. Zdaniem ekspertów, akcje spółki nadal są bardzo tanie. Analitycy DM BOŚ oczekują mocnych marż rafineryjnych w IV kwartale 2021 r. i na początku 2022 r., a także bardzo dobrych wyników spółki w nadchodzących kwartałach.

lotos

„Poza wspomnianymi już oczekiwaniami wzrostu marż rafineryjnych spodziewamy się bardzo dobrych marż w segmencie wydobycia w związku z ultrawysokimi cenami gazu i rosnącymi cenami ropy” – napisali w raporcie. Patrząc na wykres tygodniowy, widać że kurs wychodzi na nowe maksima. Kolejny znaczący opór mamy dopiero w rejonie 68-69 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here