Naga Markets

Livechat liderem wzrostów. Wall Street z delikatną obniżkąWczorajsza sesja zakończyła się delikatną przeceną za Oceanem – uzasadnienia spadków można szukać m.in. w odrzuceniu przez przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi propozycji wsparcia gospodarki na kwotę 1,8 bln USD, którą przedstawili Republikanie. Jednak tymczasowy brak porozumienia może zaowocować wprowadzeniem jeszcze większego pakietu stymulacyjnego w razie zwycięstwa Joe Bidena, który w sondażach prowadzi z kilkunastoprocentową przewagą.

Krajowe blue chipy zyskują 0,6%. Allegro nadal liderem

LNa rynek spływają kolejne raporty za III kw. 2020r., wyniki podał m.in. Goldman Sachs, który wypracował 3,5 mld USD zysku netto wobec 1,8 mld USD rok wcześniej. Notowania spółki wzrosły tylko o 0,2%, pomimo znaczącego przebicia konsensusu (zysk na akcję wyniósł 9,68 USD wobec 5,45 USD). O przeszło 5% przecenił się Bank of America, który podał niższy o 16% r/r wynik netto, na gorsze wyniki banku najmocniej rzutowała obniżka stóp procentowych.Indeks krajowych blue chipów zyskał 0,6%, za czym jednak nie podążyły indeksy mWIG40 i sWIG80. Przez większość dnia gwiazdą notowań ponownie było Allegro, które w pierwszych godzinach sesji zyskiwało nawet kilkanaście %, jednak wzrostowe paliwo uległo wyczerpaniu po przekroczeniu poziomu 90 zł, a po zderzeniu się z barierą inwestorzy przeszli do realizacji zysków ściągając notowania do poziomu o 5% niższego niż zamkniecie z poprzedniego dnia. Wartość obrotu ponownie przekraczała wartość obrotu całego indeksu WIG20 (1,37 mld zł wobec 1 mld zł). W podobnym tonie zachował się kurs spółki Mercator Medical, który po podaniu rekordowych wyników kwartalnych początkowo wystrzelił o kilkanaście procent, ustanawiając rekordowy szczyt intraday, po czym nastąpiła realizacja zysków znosząca ostatecznie kurs spółki o przeszło 10% względem kursu odniesienia. Liderem wzrostów okazał się Livechat, który zakończył dzień na historycznym szczycie notowań, znajdującym się powyżej okrągłego poziomu 100zł.  Po sesji informację o podpisaniu listu intencyjnego ws. współpracy w zakresie prowadzenia prac rozwojowych oraz produkcji potencjalnego leku na Covid-19 z niemiecką spółką IcanoMAB podał tracący przeszło 8% Mabion. Wstępne wyniki za III kw. podała Bogdanka, która szacuje zysk netto na 34,8 mln zł, co stanowi wynik gorszy o 86,8% w stosunku do ubiegłego roku.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here