Naga MarketsLivechat i TS Games z historycznym maksimum. Główne amerykańskie indeksy z symbolicznym wzrostemPiątkowa sesja za Oceanem rozpoczęła się od wzrostów głównych indeksów, które już po kilku chwilach zaczęły topnieć, a notowania osuwały się do końca dnia, co ostatecznie doprowadziło do zamknięcia S&P 500 z symbolicznym 0,01%-owym wzrostem i sprowadziło Nasdaq o 0,36% w dół. Pozytywnie na rynek oddziałuje zmiana nastawienia prezydenta Donalda Trumpa, który jest skłonny osobiście zaangażować się w przekonywanie opozycji do przyjęcia nowego pakietu fiskalnego.

Pandemia ponownie wzbudza obawy na rynku

Z całą pewnością niepokój budzą rosnące statystyki związane z pandemią w USA – liczba nowych zachorowań przekroczyła w piątek 70 tys., co ostatni raz odnotowano w lipcu. Na ten moment nie przełożyło się to jeszcze na liczbę zgonów, która utrzymuje się na stabilnym poziomie. Nowe informacje w temacie szczepionki podał koncern farmaceutyczny Pfizer i podkreślił, że o zgodę na dystrybucję może wystąpić najwcześniej pod koniec listopada.

Te artykuły również Cię zainteresują

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się odbiciem głównych indeksów po czwartkowej wyprzedaży, a największe wzrosty odnotowano wśród blue chipów. Do wzrostów najsilniej kontrybuowały notowania Dino, które znalazło się w pobliżu historycznego maksimum notowań. Równie istotne było Allegro, które ponownie zostało liderem pod względem wartości obrotu (1,28 mld zł). Dodanie spółki do indeksu wpłynęło na niego pozytywnie w pierwszych dwóch sesjach po zmianie, jednak warto mieć na uwadze możliwość odwrotnego działania, gdy dojdzie do przeceny waloru, który wyceniany jest niemal 2-krotnie wyżej niż w ramach oferty publicznej. Przeciwko spółce pozew o unieważnienie transakcji kupna spółki eBilet Polska przez Allegro złożył założyciel portalu „eBilet”.

Wśród spółek II linii dominowały notowania XTB, Livechat i TS Games. Notowania dwóch ostatnich znalazły się na historycznym maksimum. Po piątkowej sesji Lotos podał szacunki wyników za III kw. 2020 r., z których wynika iż przychody wyniosły 5,4 mld zł, wobec 7,88 mld rok wcześniej. Ostateczny pełny raport zostanie opublikowany 29 października 2020 roku. Inwestorzy również mogą dyskontować informację podaną przez MCI Capital o sprzedaży ATM oraz głównego akcjonariusza ATM (AAW III) za 533 mln zł.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here