Naga MarketsLivechat i Asseco w górę o 40%. WIG-Informatyka silnie odbija wśród indeksów GPWSpółki informatyczne na polskim parkiecie w okresie pandemii radzą sobie świetnie. Jednak biorąc pod uwagę zeszły miesiąc było nieco inaczej – spółki wchodzące w skład indeksu WIG-Informatyka wzrosły o 2,9%, podczas gdy cały WIG zwiększył notowania o 4,3%.

  • WIG-Info od początku roku zwiększyło notowania o 26%.
  • Wśród spółek na szczególną uwagę zasługuje Asseco SEE, które w czerwcu wzrosło o 7,6% czy Ailleron o 8,4%
  • Jednak liderem wzrostów na WIG-Info w czerwcu 2020 roku był Atende z 9,4 wzrostu m/m.

WIG-Info w górę o 45% od dołka w marcu

W raporcie opublikowanym przez mBank na temat WIG Info w czerwcu 2020 roku, możemy przeczytać, że sytuacja w branży informatycznej jest zasadniczo korzystna:

– Mediana P/E 12M fwd dla spółek IT wynosi obecnie 16,1x i jest 13,1%powyżej historycznej średniej z 3 lat, co wynika z osłabienia się wyników przedstawicieli sektora spowodowanego pandemią COVID-19. Podtrzymujemy pozytywne podejście do sektora. Spółki IT powinny poradzić sobie ze spowolnieniem postCOVID-19 względnie dobrze. Sytuacja kredytowa w sektorze jest korzystna (większość dysponuje gotówką netto/ewentualnie niewielkim długiem netto) i wypłaca dywidendę (co powinno być doceniane przez inwestorów zwłaszcza w środowisku niskich stóp procentowych). Istotnie poprawiły się też wskaźniki koniunktury – stwierdzili w raporcie analitycy BM mBank.

Zobacz również: Gigantyczny rajd fotowaltaiki na GPW i NewConnect, Sunex w górę o 90% w 5 dni

Asseco i Livechat liderami wzrostów w ramach indeksu WIG-Info

Analitycy BM mBanku zwracają szczególną uwagę na Asseco Southern Eastern Europe, określając go mianem swojego faworyta. Spółka ta od początku roku wyprzedziła WIG aż o ponad 70%, a w samym czerwcu jej kurs akcji wzrósł o 4,6%.

WIG-Informatyka w czerwcu gorzej niż całe GPW, ale od początku pandemii w górę o 45%
Notowania WIG-Informatyka w ostatnich 5 miesiącach. Źródło: stooq.pl

W tym samym czasie akcje spółki Livechat w drugim kwartale umacniały się o 50%, zyskując najwięcej (ponad 40% w kwietniu). Początek lipca ponownie przynosi silną aprecjację i wzrost o kolejne 24%.

Od początku roku indeks WIG Informatyka zwiększył wartość o ponad 26% wykazując względną odporność branży na skutki pandemii. Natomiast od dołka z 12 marca wywołanego pandemią, notowania WIG-Info wzrosły aż o niemal 45%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here