Naga MarketsLivechat Software podaje wyniki za I kw. 2018/19 roku obrotowego, które wzrosły o 18 procent w zestawieniu z analogicznym okresem zeszłego roku obrotowego 2017/18. To zdecydowanie dobre dane, które w chwili obecnej już przekładają się na reakcję na wykresie. 


Dziś grupa Livechat Software publikuje wyniki za I kw. roku obrotowego 2018/19 z wynikiem wypracowanych zysków na poziomie 25,5 mln zł przychodu. To zdecydowanie dobre dane, które przekładają się na wzrost przychodów o 18 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed odsetkami (EBITDA) zwiększył się o ponad 28 procent wynosząc 17,6 mln a zysk netto wyniósł 14,2 mln przekładając się na 28,5 procentowy wzrost.

Sytuację spółki komentuje sam prezes, Mariusz Ciepły słowami: „W poprzednim kwartale nasze prace skupione były na bieżących działaniach związanych z rozwojem naszych produktów oraz wzrostem liczby ich użytkowników. 1 lipca z produktu LiveChat korzystało o 826 klientów więcej niż na koniec poprzedniego roku finansowego” odnosząc się do pozytywnych wyników grupy dodając: „W minionym czasie intensywnie pracowaliśmy także nad nowymi kanałami pozyskiwania klientów. Efektem tych działań jest między innymi pilotażowe uruchomienie zespołu, zajmującego się sprzedażą, który pozwoli nam rozwinąć te procesy w naszej spółce

Zobacz również: DM BOŚ obniża cenę docelową akcji LiveChat

Pierwsze reakcje

Pierwsze reakcje na ruchu na spółce już są widoczne. Na otwarciu rynku cena akcji oscylowała na poziomie 31.50 za akcję, następnie skacząc o 4.76 procent do poziomu 33 zł. Jest to pierwsze w tym miesiącu podejście do istotnej strefy oporowej spółki z listopada 2017 roku.

LiveChat – H4, reakcja na dane
Dobrze widoczny opór z interwału D1 przy obecnych wynikach spółki może zostać przełamany, jeśli tylko pojawią się w kupujących na obecnych poziomach. Następną dość istotną strefą dla spółki będą oczywiście poziomy 35.35 gdzie znajduje się szczyt z połowy lipca a jednocześnie pierwszy re-test sekwencji spadkowej. Przełamanie tej strefy otwiera już drogę akcjonariuszom do poziomów z początku roku, czyli strefy 41 / 43 zł za akcję. 
LiveChat – D1, istotny opór


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here