Idea Bank chce wypłacać dywidendę w wysokości do 50% zysku od 2017 r.

  Warszawa, 19.03.2015 (ISBnews) – Idea Bank nie zamierza wypłacać dywidendy za lata 2014-2016, zaś dywidenda począwszy od zysku za 2017 rok będzie na poziomie do 50% wypracowanego jednostkowego zysku netto, podał bank w prospekcie emisyjnym.

  “Mając na uwadze nadrzędne cele banku w zakresie struktury jego kapitału, a także długofalową strategię rozwoju i aktualny poziom kapitałów banku, zarząd będzie rekomendował przeznaczenie zysku za lata obrotowe 2014, 2015 i 2016 w całości na kapitał zapasowy. Zwiększenie kapitałów własnych w omawianym okresie o kwotę wypracowanego zysku umożliwi dalszy rozwój banku i wpłynie na zwiększenie jego stabilności, co w ocenie zarządu jest uzasadnione obecnym etapem rozwoju banku” – czytamy w prospekcie emisyjnym.

   

  Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

  To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

  Poprzedni artykułAUD/USD wraca do punktu wyjścia
  Następny artykułUSA – wnioski o zasiłki dla bezrobotnych
  Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.