Naga Markets5 lipca 2019 roku TeleTrade Polska we współpracy z Łukaszem Fijołkiem gościł w swojej siedzibie w budynku Warsaw Trade Tower, traderów z całej Polski. Celem spotkania było wspólne rozszerzanie wiedzy z zakresu tradingu w formie live tradingu podczas publikacji danych makroekonomicznych z USA.


Pierwsi traderzy pojawili się już o 8:00 rano w celu jak najlepszego przygotowania się do poszczególnych sesji handlowych. Przed godziną 9:00, czyli na otwarciu sesji europejskiej Łukasz Fijołek szczegółowo omówił bieżący kalendarz makroekonomiczny. Traderzy wspólnie przeanalizowali ostatnie dane ze Stanów Zjednoczonych i określili potencjalne scenariusze dla poszczególnych instrumentów. Zmienność na niemieckim Daxie pozwoliła na otwarcie pierwszych transakcji, które już po kilku minutach wygenerowały zysk.

Niespodziewanie po godzinie 11:00 w całym biurowcu został ogłoszony komunikat o natychmiastowym opuszczeniu budynku. Traderzy musieli zostawić swoje laptopy i w pośpiechu zaczęli opuszczać budynek. Okazało się, że były to tylko ćwiczenia ewakuacyjne. Kilkunastu traderów wykorzystało dodatkową dłuższą przerwę na lunch i przeanalizowanie dotychczasowych transakcji. Po półtoragodzinnej nieobecności wrócili do komputerów i jeszcze raz przeanalizowali potencjalne scenariusze dla najbardziej płynnych instrumentów.

Dane z USA pokazały większy przyrost nowych miejsc pracy, dlatego też umocnił się dolar, a indeksy zaczęły tracić na wartości. Powodem był oczywiście spadek prawdopodobieństwa do agresywniejszych cięć stóp procentowych wycenianych przez rynek na lipcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Gorszy sentyment na rynku akcyjnym, został wykorzystany do zajęcia kolejnych pozycji krótkich na DAXie, które ponownie dały zarobić. Ostatnia transakcja, która była zajęta przez Łukasza Fijołka, była transakcją buy również na DAXie w okolicy strefy fibonacciego wyznaczonej na porannej odprawie. Trzy zyskowne transakcje z pewnością zadowolą każdego daytradera więc na tym zakończył się trading w siedzibie TeleTrade.

Spotkanie traderów można zaliczyć do udanych. Większość osób wygenerowała zysk na poziomie od kilku do nawet kilkunastu procent. Głównym czynnikiem, który zadecydował o zyskach było odpowiednie przygotowanie do danych oraz dobrze nakreślone scenariusze przez Łukasza Fijołka, które zostały oparte o poziomy fibonacciego. Traderzy z pewnością nie mogli narzekać na zmienność, ponieważ była większa niż w ostatnich miesiącach. Po zamknięciu wszystkich transakcji, część z traderów z chęcią wyruszyło w miasto by świętować odniesiony sukces. Na zakończenie spotkania wielu z obecnych traderów  wyraziło chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach live tradingowych, zaś sam Łukasz potwierdził, że niebawem zorganizuje kolejną odsłonę wydarzenia. Łukasz Fijołek pozostał w biurze TeleTrade by udzielić trzech wywiadów dotyczących  między innymi, jego podejścia do tradingu, modelu który stosuje oraz podsumowania livetradingu.

W Polsce mało jest organizowanych spotkań, w których prowadzony jest live trading, dlatego też dalszą misją TeleTrade Polska będzie kontynuowanie i promowanie tego typu wydarzeń. Nauka na „żywym” rynku jest o wiele skuteczniejsza niż każda inna forma doskonalenia umiejętności traderskich. Kolejne spotkanie już wkrótce!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here