Naga MarketsPad w rękach graczaLive Motion Games – spółka z grupy PlayWay – pozyskał od inwestorów 0,76 mln zł, podano w komunikacie.

“Live Motion Games, producent gier na PC, pozyskał w ramach oferty prywatnej 0,76 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcję własnych, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator. Studio w pierwszym kwartale br. planuje wydanie dwóch innych autorskich tytułów – ‘Train Station Renovation’ oraz ‘Car Trader Simulator’. Gry będą dostępne w sprzedaży na globalnej platformie Steam” – czytamy w komunikacie.

“Przeprowadzona w grudniu 2019 roku prywatna emisja akcji naszej spółki zakończyła się sukcesem. Bardzo szybko udało nam się pozyskać wyznaczoną pierwotnie kwotę 0,5 mln zł. Z uwagi na duże zainteresowanie inwestorów, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu wartości emisji. Ostatecznie do spółki trafiło 0,76 mln zł” – powiedział prezes i twórca Live Motion Games Michał Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

Pozyskane z emisji środki zostaną w całości przeznaczone na pre-produkcję i produkcje gier z gatunku symulator. Gry trafią do sprzedaży w 2021 roku.

“Na ten moment nie chcemy jeszcze podawać szczegółów dotyczących tych konkretnych projektów. W przypadku gier z naszego portfolio ostateczne decyzje o ich produkcji podejmujemy na podstawie badania popytu wśród graczy po publikacji trailerów. Niedługo podzielimy się z rynkiem informacjami na temat projektów, nad których pre-produkcjami obecnie pracujemy. Na dziś mogę powiedzieć, że będą to gry z popularnego w ostatnim czasie gatunku symulatorów. Liczymy, że nasze propozycje trafią w gusta odbiorców i spełnią ich oczekiwania” – dodał Kaczmarek.

W I kwartale br. premiery będą miały “Train Station Renovation” oraz “Car Trader Simulator”. Zapowiedzi gier są dostępne na Steamie. W “TSR” gracze będą musieli przystąpić do renowacji opuszczonych dworców i starych pociągów oraz sprawić, by znów zaczęły sprawnie funkcjonować. “CTS” to symulator z rozbudowaną warstwą ekonomiczną, który pozwoli graczom wcielić się w rolę sprzedawcy samochodów. Po licytacji uszkodzonych samochodów trzeba podjąć decyzję, czy i w jakim stopniu zainwestować w ich naprawę, następnie zareklamować dany pojazd i sprzedać go nowemu nabywcy w jak najwyższej cenie, podano w materiale.

Wydawcą tytułów jest notowana na głównym parkiecie GPW w Warszawie spółka PlayWay, która jest jednocześnie największym udziałowcem Live Motion Games.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here