Naga MarketsLive Motion Games, warszawski producent gier komputerowych, udostępnił gameplay swojej najnowszej produkcji – Chernobyl Liquidators Simulator. Wideo pokazuje zadania, jakie będą czekały graczy w ogarniętym katastrofą Czarnobylu. Inspirowane prawdziwą historią połowy lat osiemdziesiątych XX wieku wydarzenia składają się na produkcję z pogranicza gry symulacyjnej oraz survivalu. Wydawcą tytułu jest PlayWay, główny akcjonariusz spółki. W pierwszej połowie 2021 r. LMG chce dołączyć do grona podmiotów notowanych na NewConnect.

W sieci dostępny jest już gameplay trailer z gry Chernobyl Liquidators Simulator

Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Symulator opiera się na pracy w czarnobylskiej elektrowni, a do głównych zadań gracza należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. – Chcieliśmy stworzyć tytuł, który odda klimat piekła na ziemi, jakim był w tamtym czasie wybuch reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gra ma jak najdokładniej odwzorować wydarzenia tamtego czasu. Główną ideą jest wcielenie się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, aby móc przedstawić graczowi trudność sytuacji i wyborów, z jakimi musiały się zmagać osoby pracujące na pierwszym froncie katastrofy. Chcemy odwrócić tendencję dotychczasowych produkcji, w których wykorzystano to miejsce jako pole walki z mutantami i innymi stworami – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.

Gameplay Chernobyl Liquidators pojawił się na kanale YouTube oraz kanałach social media warszawskiego studia.

Dzisiaj na platformie Steam swoją premierę ma także pełna wersja Train Station Renovation, pierwszy tytuł z portfolio Live Motion Games. W kwietniu br. gra ukazała się w trybie Early Acces. Projekt wzorowany jest na popularnym tytule House Flipper, którego wydawcą również jest PlayWay. Fabuła gry opiera się na renowacji opuszczonych dworców kolejowych. Tytuł, zaraz po pojawieniu się na Steam, znalazł się na liście najpopularniejszych premier miesiąca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here